MUTLULUĞUN YAŞI 40 MIŞ

MUTLULUĞUN YAŞI 40 MIŞ

MUTLULUĞUN YAŞI 40 MIŞİngiltere'deki Warwick Üniversitesi bünyesinde çalışan bilim adamları, insanın hayatında en çok 40'lı yaşlarda mutlu olduğunu söylüyor. Ve Psikolog Stephen Joseph, bu durumun nedenini şöyle açıklıyor:

Hayat gerçekten kırkında başlıyor. Çünkü İngiltere'deki Warwick Üniversitesi bünyesinde çalışan bilim adamları, insanın hayatında en çok bu dönemde mutlu olduğunu söylüyor. 120 bin kişi üzerinde internet aracıyla yapılan araştırma ayrıca orta yaş krizinin artık geride kaldığını, insanların kırklı yaşlarda kendilerine daha güvenli ve esnek olduğunu ortaya koyuyor.

Bu durumun nedenleri şöyle;
Hobilere Vakit Ayırıyoruz
"İlerleyen yaşlarda sosyal yaşam çok daha rahat oluyor; iş ve özel hayat yerine oturuyor. Kendilerini iyi tanıyan, zevk aldığı konuları daha iyi bilip hobilerine vakit ayırabilen orta yaş insanları, hayatın tadını çıkarmayı da öğreniyor."

KAYNAK: www.sabah.com.tr

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al