MUTLU YUVA BÜYÜYOR

 MUTLU YUVA BÜYÜYOR

Şaban Özdemir (NP GRUP)

NP GRUP'un her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği Bilimsel Eğtim Toplantıları'nın bu hafta önemli misafirleri vardı.

 


Bakıma muhtaç ve risk altındaki çocuklara koruyucu aile bulan ve topluma sağlıklı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen MUTLU YUVA MUTLU YAŞAM Derneği üyeleri NP'nin konuğuydu. Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği Başkanı, Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Erol Üçer de bu hafta konuklar arasındaydı.

NP GRUP bünyesindeki doktor ve psikologların katılımıyla her hafta farklı bir konu ve konuşmacılarla gerçekleştirilen Bilimsel Eğitim Toplantıları hızla devam ediyor.

Toplantıda bu hafta iki gündem maddesi ele alındı. Genetik Hastalıklar Tanı Merkezinden Dr. Hakan Berkil, "Genotipik Testler, CYP Enzimleri ve İlaç Etkileşimleri" konusunda katılımcılara bilgi verirken, hayata geçirdiği önemli sosyal sorumluluk projesiyle adından sıkça bahsettiren Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği üyeleri de NP'nin bilimsel eğitim toplantısındaydı. Toplantıya Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği Başkanı, Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Erol Üçer de katıldı.

Prof. Dr Nevzat Tarhan'ın önderliğinde 2010 yılının Nisan ayında kurulan dernek çok kısa sürede oluşturulan 11 evde tam 55 minik yüreği kucaklıyor. 2011 yılı hedefi ise 20 evde 100 çocuk. Dernek uzun vadede yüzlerce ev, binlerce çocuk hatta Türkiye' deki korunmaya muhtaç tüm çocuklara sahip çıkmayı hedefliyor.

Derneğin çalışmaları konusunda katılımcılara bilgi veren Prof. Dr. Kemal Özsoy amaçlarının aile müessesesinin bilimsel ve kültürel yönden geliştirilmesi ile çocuk yetiştirme konularındaki eğitimlerine yardımcı olmak olduğunu söyledi. Bakıma muhtaç ve risk altındaki çocuklar için koruyucu aile bulunmasına yardımcı olmak hedefiyle yola devam ettiklerine dikkat çeken Özsoy, bakıma muhtaç, yetim ve risk altındaki çocukları topluma kazandırmak için çocuk köyü, çocuk evi, çocuk ve gençlik merkezi, anaokulu, yurt, pansiyon, bakım merkezi, kişisel gelişim merkezi, meslek edindirme eğitim merkezi açmak ve işletmeyi planladıklarını da söyledi.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al