Mustafa artık konuşamıyor

Bir kayanın oyuğunda bitkin halde bulunan 6 yaşındaki Mustafa, ailesi dışında kimseyle iletişim kuramıyor.

Mustafa artık konuşamıyor
Paylaş:

Öğretmeni Erkan Karaltı okula babasının götürüp getirdiği Mustafa'yla özel olarak ilgileniyor. Yapılabilecekler konusunda öğretmeniyle görüş alışverişinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan, Mustafa'nın olaydan olumsuz etkilendiğini ve psikolojik destek aldığını söyledi.

KONUŞMA BOZUKLUKLARINA DAİR HER ŞEY

Haziran ayında ilçeye bağlı Sütlüce köyü Başyatak mezrasındaki ormanda ailesiyle odun toplarken kaybolan ve 6 gün sonra jandarma ekiplerince bir kayanın oyuğunda bitkin halde bulunan küçük Mustafa Can, ilçedeki Harun Yüksek İlkokulunda 1-B sınıfında eğitim-öğretim görüyor.

Okula babası İsa Yaşar'ın götürüp getirdiği Mustafa Can'la, öğretmeni Erkan Karaltı da okula alışması ve arkadaşlarıyla iletişim kurması için özel olarak ilgileniyor. Okulda küçük Mustafa'ya özel ilgi gösteren öğretmeni, onunla vakit geçiriyor, arkadaşlarıyla oynaması için de ikna etmeye çalışıyor.

Zaman zaman okula giderek çocuğun durumunu kontrol eden, yapılabilecekler konusunda öğretmeniyle görüş alışverişinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mustafa Can'ın olayın ardından psikolojik destek almaya başladığını, halen de bunun devam ettiğini anlatarak, çocuğun yaşadığı olaydan olumsuz etkilendiğini gördüklerini dile getirdi.

Mustafa Can'ın epilepsi rahatsızlığı da olduğunu belirten Aslan, "Öğrencimizle sürekli irtibat halindeyiz. Ben, okul idarecilerimiz ve öğretmenimiz, Mustafa'nın çevresiyle iletişime geçmesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bu olumsuzluktan en kısa zamanda kurtulmasını ümit ediyoruz" dedi.

Baba İsa Yaşar ise büyük bir bunalımdan çıktıklarını, Mustafa Can'ın psikolojik durumunun ise günden güne iyiye gittiğini bildirerek, sağlık kontrollerinin devam ettiğini aktardı.

Oğlunun okul çağına geldiğini dile getiren Yaşar, "Okula ben götürüp, getiriyorum. Mustafa başkaları ile konuşmuyor. Kaybolmadan önce de öyleydi. Bizimle konuşuyor ama başkası sorduğunda konuşmuyor. Öğretmeniyle bile iletişimi yok. Okula gidiyor, bazen derste uyuyor. Öğretmeni de biliyor hasta olduğunu, onun için fazla sıkmıyor" ifadelerini kullandı.

ORMANDA TEK BAŞINA

Oğlunun ormanda geçirdiği 6 gün boyunca yaşadıklarını hâlâ anlatmadığını vurgulayan baba İsa Y., şunları söyledi: “Başka her şeyi anlatıyor, konu o olaya gelince lafı değiştiriyor. Savcılıktan da bir sonuç çıkmadı, bir şey bulunmadığından dosya kapatıldı.”

A.ABu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: