MÜKEMMEL KADININ İŞİ ZOR

MÜKEMMEL KADININ İŞİ ZOR

MÜKEMMEL KADININ İŞİ ZOR

Zeki ve mükemmel kadın olmanın zararları: Akıllı kadın evlilik için tercih edilmiyor, evlense de yuvası sallanıyor. Mükemmel olmak, kadının seks hayatını da öldürüyor.

LONDRA - Britanya'da Bristol, Edinburgh, Aberdeen ve Glasgow üniversiteleri tarafından yapılan ortak araştırmanın sonuçları, erkeklerin kendilerinden daha az zeki olan kadınları eş olarak tercih ettiklerini gösterdi.
Zeki kadınların evlenmeleri halinde de evliliklerini sürdürmek için mücadele etmek zorunda kaldıklarına dikkati çeken bilim adamları, kariyerlerinde başarılı olan kadınların aynı başarıyı evliliklerinde gösterebilmek için özel çaba harcamaları gerektiğini söyledi. 900 kadın ve erkeğin 10 yaşında IQ'larını ölçen ve 40'lı yaşlarına kadar yaşamlarını izleyen uzmanlar, zeki birer öğrenci olan kızların evliliklerinde başarılı olamadıklarını saptadı.
Erkeklerinse tam tersi bir grafik çizdiklerine dikkati çeken bilim adamları, evlilikte başarıya ulaşan erkeklerin yüzde 88'inin başarılı ve iyi para kazanan erkekler olduğunu vurguladı. IQ'su yüksek olan erkekler işlerine çok zaman ve enerji harcadıkları için eşlerinin ev ve çocuklarla ilgilenmesini istiyor, kadının yerinin mutfak olduğunu düşünüyor.
Nottingham Üniversitesi'nde görevli psikoloji profesörü Paul Brown ise "Üniversiteden sonra iyi bir kariyer yapmış, 30'lu yaşların sonlarındaki kadınlar, erkekleri yeterince çekici bulmuyor" yorumunu yaptı.

KAYNAK: //www.radikal.com.tr/

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al