Deprem Travma Psikolojisi

Muhtar Kent’ten o projeye destek

Muhtar Kent’ten “Ulusal Yetenek ve Mentor Ağı” projesine destek…

Muhtar Kent’ten o projeye destek

Coca Cola'nın CEO'su Muhtar Kent, Üsküdar Üniversitesi'nin Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı İSTKA işbirliğiyle yürüttüğü Ulusal Yetenek ve Mentor Ağı Projesi'ne video mesajı ile destek verdi.

İNSAN İLİŞKİLERİNİZİ SÜREKLİ GELİŞTİRİN

Muhtar Kent, 40 yılı aşan kariyeri süresince insan ilişkilerinin gerçek anlamda önemini ve değerini hep anladığını belirterek “Bugün dünyada ileriye ve daha iyiyle gitmenin temelinde bana göre insan ilişkileri yatmaktadır. Bu yüzden ben insan ilişkilerine hayatımın her döneminde önem vermeye çok çalışmışımdır” dedi.

Bir işi yaparken işten daha çok geniş, kapsamlı bir ekosistem yaratmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Muhtar Kent, “İlgilendiğiniz konuyla ilgili yakın çevrenizden hem dışarıdan insanlarla hem paydaşlarınızla ilişki kurun ve bu ilişkileri sürekli devam ettirmeye özen gösterin” tavsiyesinde bulundu.

“Kariyerim süresince dünyanın bir çok yerinde birçok ülkesinde bir çok kıtasında sayısız insanla irtibat halinde oldum ve tüm yoğunluğuma rağmen ilişkilerimi devam ettirmeye dikkat etmişimdir” diyen Muhtar Kent, “Yeteneği beslemek, yeteneği yönlendirmek, hayatımın ve kariyerimin şimdiye kadar çok önemli ve değerli bir parçası olmuştur. Bir şeyi kitaptan da okuyarak öğrenebiliriz ama doğrudan başka birinden öğrenmek çok daha etkili, çok daha kalıcıdır” diye konuştu.

ASLA YALNIZ YEMEDİM

İnsanlarla görüşlerini paylaşmanın önemini vurgulayan Muhtar Kent, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben genç bir profesyonel olarak iş hayatına atıldığım ilk günden beri çevremdekilerden çok çok şey öğrendim özellikle liderlerim ve üst yöneticilerimden. Her zaman insanlarla görüşlerimi paylaşmak ve onların görüşlerini dinlemek için hep vakit ayırmaya çalıştım. Bunu yaparken kullandığım en iyi yollardan biri asla yalnız yememek. Hiçbir zaman yalnız yemek yememeye özen gösterdim. Mutlaka birinin yanına otururum ve yemek süresince ettiğim sohbetten dinlediğim konulardan bir şey öğrenirim.

1,7 MİLYON KADIN GİRİŞİMCİ YARATTIK

Coca Cola’da biz çalışanlarımıza mentorluk desteği sağladığımız gibi daha büyük ölçekte de mentorlük projelerimiz var onları yürütmekteyiz. Five By Twenty dediğimiz girişimiz ile şirket olarak dünyada 5 milyon kadını ekonomik olarak güçlendirmek için bir çalışma yapmaktayız. Bu büyük ve önemli proje kapsamında bugüne kadar 1,7 milyon kadın girişimci yarattık ve hedefimiz 2020 yılına kadar bu sayıyı 5 milyona çıkarmak.

Kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesi için onlara çeşitli eğitim vermek ve mikro krediler sağlanması konusunda destek oluyoruz. Ayrıca onların hem paydaşlarından hem de kariyerlerinin ileri safhalarında yer alan profesyonellerden mentor olarak faydalanmalarını sağlıyoruz ve bu yöntem fevkalade işe yarıyor. Bu proje hem menti hem de mentor olarak yer alan herkese katkı sağlıyor.”

MUTLAKA HERKESTEN ÖĞRENECEĞİNİZ BİRÇOK ŞEY VARDIR

Muhtar Kent, mesajını gençlere şu tavsiyelerde bulunarak tamamladı:

“Kariyerinizde, eğitim hayatınızda ya da birey olarak hangi aşamada olursanız olun sizden daha yukarıda olanlardan öğreneceklerinizin çok olduğu gibi, size göre daha az tebrübesi ve eğitimi olan insanlardan hayatınızın her safhasında öğrenebileceğiniz birçok şey olduğunu hiçbir zaman unutmayın.

Ulusal Mentorluk ve Yetenek Ağı Projesi, bu anlamda fevkalade önemli bir çalışma yürütmektedir. Bu projeyi geliştiren ve destek veren herkese bu vesileyle teşekkür ediyor ve çalışmalarınızda sonsuz başarılar diliyorum.”

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • 11. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi ‘ne rekor katılımla gerçekleşti.
  • 10. Uluslarası İletişim Günleri uluslararası bilgi şölenine dönüştü.
  • Emperyalizm ve antiemperyalizm mücadelesinin yeni versiyonu: “Dijitalleşme”
  • 19. Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi Üsküdar Üniversitesi’nde başladı.
  • Üsküdar Üniversitesi’nden girişimcilere Startup İdea Yarışması ile destek.
  • Yetişkin ve çocuk ağız diş sağlığı hizmeti veren Üsküdar Diş Hastanesi açıldı.
  • Randevu Al