Muhtar Kent’ten o projeye destek

Muhtar Kent’ten “Ulusal Yetenek ve Mentor Ağı” projesine destek…

Muhtar Kent’ten o projeye destek

Coca Cola'nın CEO'su Muhtar Kent, Üsküdar Üniversitesi'nin Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı İSTKA işbirliğiyle yürüttüğü Ulusal Yetenek ve Mentor Ağı Projesi'ne video mesajı ile destek verdi.

İNSAN İLİŞKİLERİNİZİ SÜREKLİ GELİŞTİRİN

Muhtar Kent, 40 yılı aşan kariyeri süresince insan ilişkilerinin gerçek anlamda önemini ve değerini hep anladığını belirterek “Bugün dünyada ileriye ve daha iyiyle gitmenin temelinde bana göre insan ilişkileri yatmaktadır. Bu yüzden ben insan ilişkilerine hayatımın her döneminde önem vermeye çok çalışmışımdır” dedi.

Bir işi yaparken işten daha çok geniş, kapsamlı bir ekosistem yaratmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Muhtar Kent, “İlgilendiğiniz konuyla ilgili yakın çevrenizden hem dışarıdan insanlarla hem paydaşlarınızla ilişki kurun ve bu ilişkileri sürekli devam ettirmeye özen gösterin” tavsiyesinde bulundu.

“Kariyerim süresince dünyanın bir çok yerinde birçok ülkesinde bir çok kıtasında sayısız insanla irtibat halinde oldum ve tüm yoğunluğuma rağmen ilişkilerimi devam ettirmeye dikkat etmişimdir” diyen Muhtar Kent, “Yeteneği beslemek, yeteneği yönlendirmek, hayatımın ve kariyerimin şimdiye kadar çok önemli ve değerli bir parçası olmuştur. Bir şeyi kitaptan da okuyarak öğrenebiliriz ama doğrudan başka birinden öğrenmek çok daha etkili, çok daha kalıcıdır” diye konuştu.

ASLA YALNIZ YEMEDİM

İnsanlarla görüşlerini paylaşmanın önemini vurgulayan Muhtar Kent, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben genç bir profesyonel olarak iş hayatına atıldığım ilk günden beri çevremdekilerden çok çok şey öğrendim özellikle liderlerim ve üst yöneticilerimden. Her zaman insanlarla görüşlerimi paylaşmak ve onların görüşlerini dinlemek için hep vakit ayırmaya çalıştım. Bunu yaparken kullandığım en iyi yollardan biri asla yalnız yememek. Hiçbir zaman yalnız yemek yememeye özen gösterdim. Mutlaka birinin yanına otururum ve yemek süresince ettiğim sohbetten dinlediğim konulardan bir şey öğrenirim.

1,7 MİLYON KADIN GİRİŞİMCİ YARATTIK

Coca Cola’da biz çalışanlarımıza mentorluk desteği sağladığımız gibi daha büyük ölçekte de mentorlük projelerimiz var onları yürütmekteyiz. Five By Twenty dediğimiz girişimiz ile şirket olarak dünyada 5 milyon kadını ekonomik olarak güçlendirmek için bir çalışma yapmaktayız. Bu büyük ve önemli proje kapsamında bugüne kadar 1,7 milyon kadın girişimci yarattık ve hedefimiz 2020 yılına kadar bu sayıyı 5 milyona çıkarmak.

Kadınların ekonomik olarak güçlendirilmesi için onlara çeşitli eğitim vermek ve mikro krediler sağlanması konusunda destek oluyoruz. Ayrıca onların hem paydaşlarından hem de kariyerlerinin ileri safhalarında yer alan profesyonellerden mentor olarak faydalanmalarını sağlıyoruz ve bu yöntem fevkalade işe yarıyor. Bu proje hem menti hem de mentor olarak yer alan herkese katkı sağlıyor.”

MUTLAKA HERKESTEN ÖĞRENECEĞİNİZ BİRÇOK ŞEY VARDIR

Muhtar Kent, mesajını gençlere şu tavsiyelerde bulunarak tamamladı:

“Kariyerinizde, eğitim hayatınızda ya da birey olarak hangi aşamada olursanız olun sizden daha yukarıda olanlardan öğreneceklerinizin çok olduğu gibi, size göre daha az tebrübesi ve eğitimi olan insanlardan hayatınızın her safhasında öğrenebileceğiniz birçok şey olduğunu hiçbir zaman unutmayın.

Ulusal Mentorluk ve Yetenek Ağı Projesi, bu anlamda fevkalade önemli bir çalışma yürütmektedir. Bu projeyi geliştiren ve destek veren herkese bu vesileyle teşekkür ediyor ve çalışmalarınızda sonsuz başarılar diliyorum.”

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi bünyesinde kurulan Kök Hücre Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSKÖKMER), alzheimer, Parkinson, otizm, MS gibi hastalıkl
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıldönümünde düzenlenen panelde konuşan kurucu rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, darbeler
  • Üsküdar Üniversitesi Senatosu tarafından 22 Nisan Dünya Günü’nde ilan edilen “Küresel İyi Oluş Manifestosu”, dünyanın önde gelen üniversitelerinin de
  • Üsküdarlı akademisyenler Covid -19 pandemi döneminde psikiyatrik hastalıklar ve elektromanyetik alan kirliliğin insan sağlığı üzerine etkileri olmak ü
  • aydi Tut Elimi Derneği bağışçılarından Davut Bozkurt bundan tam 16 yıl önce Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a ithafen kaleme aldığı mektubu 16 yıl sonra bizza
  • Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi (GBA) Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Optimum Akademi arasında imzalanan protokolle üniversite öğrenci
  • Randevu Al