Deprem Travma Psikolojisi

Müezzinoğlu’na mükemmellik ödülü

Ali Eşref Müezzinoğlu’na Dünya Hipnoz Birliği’nden mükemmellik ödülü.

Müezzinoğlu’na  mükemmellik ödülü

Üsküdar Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları ve Araştırmaları Merkezi (GETİPMER) Müdürü diş hekimi Ali Eşref Müezzinoğlu, Dünya Hipnoz Birliği’nden mükemmellik ödülü aldı.

Diş hekimliği alanındaki hipnoz çalışmalarıyla tanınan Ali Eşref Müezzinoğlu, diş hekimliği alanında dünyanın en büyük ödüllerinden birine layık görüldü. Müezzinoğlu’na Kay F.Thompson Mükemmellik Ödülü verildi.

Dünyada üç kişide bulunan ve diş hekimliği alanında verilen en üst derecedeki ödül olma özelliğini taşıyan ödül, ilk kez bir Türk diş hekimine verilmiş oldu.

Ülkem ve üniversitem adına çok önemli bir ödül

Ödülün dünyada kendisi dahil üç kişide bulunduğunu belirten Müezzinoğlu, büyük bir gurur ve mutluluk yaşadığını belirterek şunları söyled:

“Dünya Hipnoz Birliği’nin Almanya Bremen’de 2012’de düzenlediği kongreye katılmıştım. Burada hipnozu diş hekimliğinde en iyi kullanan kişi ödülü verildi.

Bu yıl Ağustos 2015’te Paris’te düzenlenen kongreye katıldım. Bu ödülü organize eden Prof.Dr. Peter Bloom var, Dünya Hipnoz Birliği’nin eski başkanlarından Bloom aynı zamanda Kay F.Thompson Ödüllerini de organize eden kişi. Prof.Dr. Bloom burada bana ‘Bizim için bir numara sensin’ dedi.

Benim gıyabımda ıslak imzalı bir sertifika hazırlanmış, Türkçe karakterlerle yazdırarak göndermişler. Bu bir mükemmeliyet ödülü.

Dünya Hipnoz Birliği bu ödülle beni hipnoz konusunda diş hekimliği alanında bir numara kabul ediyor hem eğitimci hem de uygulamacı olarak. Ülkem ve üniversitem adına çok önemli bir ödül, ilk kez bir müslüman diş hekimine verilmiş bir ödül. Hipnoterapide diş hekimleri adına alınmış bir ödül”

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikolojik destek buluşması g
  • Üsküdar Üniversitesi, 10 yıldan bu yana Pozitif Psikoloji dersleri veriyor.
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Po
  • “Gelecekte hayat kolaylaşabilir ancak insan kalmak çok kolay olmayabilir”
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve T
  • Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB) 2022 Raporu, dünyayla aynı anda Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010, 2015-2022 ile
  • Randevu Al