Mucize bebeği anne sevgisi yaşatıyor

Doğum sırasında oksijensiz kaldığı için beyni zarar gören ve nefes alamadığı için günde yaklaşık 50 nöbet geçiren 8 aylık Çınar bebek, annesi Selda Eray'ın zorlu mücadelesi sayesinde yaşamını sürdürüyor.

Mucize bebeği anne sevgisi yaşatıyor

Doğum sırasında oksijensiz kaldığı için beyni zarar gören ve nefes alamadığı için günde yaklaşık 50 nöbet geçiren 8 aylık Çınar bebek, annesi Selda Eray'ın zorlu mücadelesi sayesinde yaşamını sürdürüyor. mucizebebekYutma refleksi olmadığı için oğlunu 8 saat makineye bağlayarak besleyebilen Selda Eray, parçalanmış bir aileden geldiğini, en büyük hayalinin de mutlu bir yuva olduğunu anlattı.

Çocukları çok sevdiği için okul öncesi öğretmeni olduğunu söyleyen Eray, çocukluk aşkıyla 19 yaşındayken evlendiğini, eşi Mehmet Eray ile evliliğinin ilk yıllarında çocuk sahibi olamadıklarını kaydetti.

Rahminde ve memesinde çıkan kistler nedeniyle ameliyat olduğunu dile getiren Eray, doktorların torsiyon tanısı nedeniyle rahmini almaya karar verdiği anda hamile olduğunu öğrendiğini ancak her şeye rağmen bebeğini dünyaya getirmeye karar verdiğini belirtti. "NEFES ALAMAYINCA ÇOK KORKTUM" Karataş Hastanesi'nde zor geçen doğum sırasında bayıldığını, oğlunun da oksijensiz kaldığını söyleyen Selda Eray, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Doğum için Anneler Günü olan 12 Mayıs'ta hastaneye yattım. Doğum sonrasında nefes alamadı. Küçücük bir sedyeye yatırdılar, solunumun sağlanması için entübe edildiğini biliyorum. O benim Anneler Günü hediyemdi, gitmemesi için yalvarıyordum. Sonra eşim yanımıza geldi ve oğlumuza 'Ben geldim oğlum, evimize gidelim' dedi. O anda Çınar da nefes almaya başladı. O gün bugün mücadelemiz sürüyor." Çınar'ın 54 gün boyunca kuvözde kaldığını dile getiren Selda Eray, oğlunun beyninde doğum sırasında hasar oluştuğunu, emme yutma refleksini kaybettiğini, buna bağlı olarak nefes alma konusunda zorluk yaşadığını ve günde 50'ye yakın nöbet geçirdiğini anlattı. Günde 8 saat makineciye bağlanarak beslenen Çınar'ın aynı zamanda tiroit hastası olduğunu, görme kaybının da bulunduğunu kaydeden anne Eray, tek isteğinin oğlunun hortumdan kurtulması olduğunu, bunun için tıp dünyasından destek beklediklerini vurguladı. Oğlundan vazgeçmeyi bir an bile düşünmediğini söyleyen Selda Eray, "Diğer bebeklerin gülmesi anneler için olağan üstü bir şey değil belki ama Çınar'ın ağzının yana hafif kayması bile bizim için çok önemli. Oğlumun tebessüm ettiği gün ben hiç ağlamadım" dedi. Moral olarak bir dönem çöktüğünü, Çınar'ın masraflarının da aylık 5 bin liraya ulaştığını dile getiren Eray, her şeye rağmen oğluyla çok mutlu olduğuna da işaret etti. BABA MEHMET ERAY'DAN AİLELERE ÖNERİ Çınar'ın babası Mehmet Eray da dünyaya yine gelse ve seçme şansı olsa Çınar'ı isteyeceğini kaydederek, "Belki normal bir çocuğumuz olsa hayatı kavrayamayacaktık. Bizim gibi öyküsü olan başkaları da vardır. Kendilerini salmasınlar ve çocuklarından hiç vazgeçmesinler" dedi. En büyük isteğinin çocuğunun kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi olduğunu ifade eden Mehmet Eray, oğluyla futbol oynamayı hayal ettiğini de sözlerine ekledi. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Baskıcı anne-babalar dikkat! Çocuğunuzun tüm hayatını olumsuz etkileyebilirsiniz.
  • Psychological Science ‘da yayımlanan yeni bir çalışma; başkalarının zihinsel durumları hakkında akıl yürütebilmeyi öğrenen çocukların bir ödülü kazanm
  • Randevu Al