MOLALARDA HAREKET EDİN

MOLALARDA HAREKET EDİN

REUTERS

Uzmanlar, masa başında çalışanlara verdikleri molalarda oturmak yerine hareket etmeleri tavsiyesinde bulundu.

 


İtalyan La Stampa gazetesinde çıkan habere göre, Avustralya'daki  Queensland Üniversitesinde yapılan bir araştırma, masa başında çalışanların kısa  süreli molalar vererek az da olsa hareket etmesinin, kalp sağlıklarını  korumalarına yardımcı olduğunu gösterdi.

Uzmanlara göre, bu molalar ateroskleroz ve diyabet gibi hastalıklardan da  korumaya yardımcı oluyor.

Araştırma ekibinden Genevieve Healy, verilen molaların sayısına göre, bel  ölçülerinde önemli farklılıklar gözlemlediğini belirterek, iş yerinde ara sıra  ayağa kalkarak hareket etmeyi alışkanlık haline getirenlerin bellerinin ortalama  4 santimetre daha ince olduğunu söyledi.

Sağlık için daha fazla hareket edin" çağrısında bulunan uzmanların, masa  başında çalışanlara yaptığı diğer bazı öneriler ise şöyle:

-Şayet bir iş arkadaşınızla konuşmanız gerekiyorsa telefon açmak yerine  kalkıp yanına gidin.

-Her katta lavabo varsa, diğer katlardakileri kullanmaya çaba gösterin.

-Asansörü değil, merdivenleri kullanın.

-Telefon açmanız gerekiyorsa, ayakta açın

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al