MİGRENE KARŞI YEŞİL ELMA

MİGRENE KARŞI YEŞİL ELMA

Milliyet

İngiliz ve ABD’li uzmanlar hastalıklarla baş etmenin bugüne kadar duyulmamış yöntemlerini keşfetti.

 


Doktorların sağlıklı bir yaşam için tavsiye ettiği iyi beslenme, düzenli uyku ve spor gibi yöntemlere ek olarak verilen bu tavsiyeler hastaları mutlu edecek ve şaşırtacak. İşte İngiliz Daily Mail gazetesinin uzmanlara danışarak derlediği ilginç tavsiyeler;

-  BAHAR NEZLESİNDEN KURTULMAK İÇİN BIYIKLARINIZI KESİN: Bıyık, havadaki polenlerin üzerine yapışması nedeniyle alerjik yapıdaki insanlara tavsiye edilmez. Alerji uzmanı Doktor Rob Hicks, “Bahar nezlesinden şikayetçi biri bıyığını kestiğinde aradaki büyük farkı görecek. Kesmek istemiyorsa da günde iki kez sabunla bıyıklarını yıkaması gerekir” diyor.

-  ELMA KOKUSU ACIYI AZALTIYOR: Chicago’daki Koku&Tat Tedavisi ve Araştırmaları Derneği tarafından yapılan bir araştırmaya göre yeşil elma koklamak migren ağrılarını azaltıyor. Elmanın güzel kokusunun, kişinin ağrılarına yoğunlaşmasını engelleyerek acıyı azalttığı belirtiliyor.

-  YÜKSEK TOPUK GİYEREK DİZLERİNİZİ KORUYUN: Warwick ve Oxford Brookes üniversitelerinden araştırmacılar, topuklu giymenin kadınlarda ilerleyen yaşlarda oluşabilecek romatizma rahatsızlıklarını engellediğini açıkladı. Uzmanlar topuklu ayakkabıların diz bölgesindeki kasları güçlendirdiğini söylüyor.

İLAÇLARINIZI GİYSİ DOLABINIZDA SAKLAYIN: İngiliz Kraliyet Eczacılık Birliği, ilaçların banyo dolaplarında saklanmasının ürünlerin etkisini azaltacağını açıkladı. Banyoda nem ve ışığa sıklıkla maruz kalan ilaçların tedavi etkisi normalden hızlı azalıyor. İlaçların giysi dolaplarında, karanlık ve nemden uzak kalabilecekleri yerlerde saklanmaları tavsiye ediliyor.
 
- PARA ÇEKTİKTEN SONRA ELİNİZİ YIKAYIN: İngiltere’deki Kingston Üniversitesi’nin yaptığı çalışmaya göre, bankamatikler umumi bir tuvaletteki kadar mikrop barındırıyor.

DİŞLERİNİZİ KORUMAK İÇİN SİFONU KLOZET KAPAĞI KAPALIYKEN ÇEKİN: Arizona Üniversitesi’nden Doktor Charles Gerba, sifon çekildiğinde havaya yayılacak bakterilerin ağız bölgesine ulaşmasını ve dişlere hasar vermesini engellemek için bu işlemin klozet kapağı kapalıyken gerçekleştirilmesini öneriyor.

-  FORMDA KALMAK İÇİN ÇİKOLATALI SÜT İÇİN: ABD’deki Texas Üniversitesi’nden uzmanlar, az yağlı çikolatalı sütün karbonhidrat destekli bir spor içeceğinden daha fazla enerji verdiğini açıkladı. Çikolatalı sütün içindeki protein sayesinde, spor yapıldıktan sonra yorulan kaslara gereken destek sağlanıyor.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al