Mesnevi Terapiyi herkes okumalı

Hürriyet Gazetesi yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu köşesinde Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın yeni çıkan kitabı "Mesnevi Terapi"yi anlattı.

Mesnevi Terapiyi herkes okumalı

Hürriyet Gazetesi yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu köşesinde Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın yeni çıkan kitabı "Mesnevi Terapi"yi anlattı.

Kaleme aldığı Yaşasın Hayat başlıklı köşesinde ruhunu besleme ve huzur yolculuğuna çıkanların kaybettiklerini, uzak diyarlarda değil de bu toprakların ürettiği kültürlerde aramaları gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Müftüoğlu, başucu kitabı olacak dediği "Mesnevi Terapi" yi herkese tavsiye ediyor. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın kitabı "Mesnevi Terapi"yi Prof. Dr. Osman Müftüoğlu köşesinde şu cümlelerle değerlendiriyor. "Prof. Dr. Nevzat Tarhan dikkatle izlediğim sağlık uzmanlarından biri. Nevzat Hoca'yı 'sağlık uzmanı' diye tanımlamamın nedeniyse şu: O'nun bir psikiyatri hocası olduğunu bilsem de aslında insan sağlığına bir bütün olarak değer veren, aklını ruh-beden ilişkilerini çözmeye yoğunlaştırmış biri olması O'nun mükemmel bir sağlık uzmanı da olduğuna işaret eder. 'Mesnevi Terapi' Hoca'nın son yayınladığı kitabı. Günlerdir elimden düşmüyor.

PROF. DR. NEVZAT TARHAN'IN KİTAPLARI

Öyle görünüyor ki bu kitap da tıpkı Dr. Karasu Hoca'nın 'Mutlu Yaşam Sanatı' kitabı gibi benim başucu kitaplarımdan biri olacak, Alex Rovira'nın 'İyi Hayat' kitabı kadar sık başvurduğum kaynaklardan biri haline gelecek. Nevzat Hoca Mesnevi'nin çağları aşan bilgeliğinin ruha nasıl şifa olabileceğini pek güzel anlatıyor, onun düşüncelerinin tedavi (terapi) amacıyla da kullanılabileceğini bir güzel özetliyor. Mesnevi Terapi'yi herkese öneriyorum. Özellikle ruhunu besleme ve huzur yolculuğuna çıkanların, kaybettiklerini uzak diyarlarda değil de bu toprakların ürettiği kültürlerde aramaları gerektiğini bir kez daha hatırlattığı için Nevzat Hoca'ya teşekkür ediyorum." HÜRRİYET - Şaban Özdemir(NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Hayatın deneyleri ve darbeleri bazılarımızı olgunlaştırır, bazılarımızı imha eder. Herkes iki yoldan birini seçmek zorundadır. Ya olgunlaşacağız ya da
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Randevu Al