Meditasyondan nasıl para kazanılır?

Günümüzün hızlı ve stresli dünyası meditasyonu gelişen bir sektör haline getirdi.

Meditasyondan nasıl para kazanılır?

Alex Tew herkesin yaptığı işleri tekrarlamaktan hoşlanmayan, onların tersini yapan biri.

2005'te Nottingham Üniversitesi'ndeki üç yıllık işletme bölümüne başlamasını sağlayacak kadar para kazanma derdiyle herkes gibi yarım zamanlı bir iş ayarlamaya ya da bankadan kredi çekmeye çalışmadı. O zaman 21 yaşında olan bu genç İngiliz, "Bir Milyon Dolarlık Sayfa" girişimini başlatarak reklam almaya karar verdi.

Tew, internette açtığı toplam bir milyon pikselli sayfada, pikseli 1 dolara reklam ilanları almaya başlamış ve kısa sürede hedefine ulaşmış.

"Hiç param yoktu, üniversite beni endişelendiriyordu" diye anlatıyor Tew. "Biraz düşündüm, bu kısa yoldan para kazanma yolunu buldum ve işler kendiliğinden yürüdü."

Dört ayda bu reklam sitesi viral olup bütün pikseller satılmış, 1 milyon dolar kazanan Tew ise okulu bırakmış.

STRESE KARŞI MEDİTASYON

Bugün San Francisco'da yaşayan Tew işlerini farklı yapmaya devam ediyor. Calm (Dinginlik) adıyla yeni bir girişimde bulunarak mobil uygulama programları yoluyla kullanıcıyı rahatlatma ve sakinleştirmeyi hedefliyor. Bu programlar dere akışı, dalga, fırtına gibi doğa olaylarını görsel ve sesli olarak sunuyor.

Alex Tew 21 yaşındayken üniversite masrafları için yarım zamanlı çalışmak yerine 'Bir Milyon Dolarlık Sayfa' adıyla reklam sitesi kurmuş.

"Cebinizde taşıdığınız bir sığınak gibi" diye açıklıyor Tew. Program ücretsiz, ama kullanıcılar abonelik yoluyla daha sistemli meditasyon uygulamalarına erişebiliyor.

İnsanların hayatına dinginlik getirmeyi hedefleyen tek insan Tew değil. Headspace, Buddhify, Smiling Mind gibi meditasyon uygulamaları ile liste uzayıp gidiyor. 2015'te bu sektörün değeri 1 milyar dolara ulaştı.

Huffington Post gazetesinin kurucularından Ariana Huffington da geçen ay görevini bırakıp stres azaltma amaçlı Thrive Global şirketini kurdu. Ayrıca Hillary Clinton, Oprah Winfrey ve Paul McCartney gibi meditasyon düşkünü ünlülerin varlığı da sektörü besliyor.

Uzmanlar stres, endişe ve depresyonun günümüz toplumunun hastalıkları olduğunu ve insanların bunlarla baş etme yolları aradığını söylüyor.

DAILY NEWS

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al