MEDİTASYON İLE MUTLULUK

MEDİTASYON İLE MUTLULUK

Hürriyet Aile
 
Meditasyon, düşüncenin konsantrasyon konusunda doğru ve düzenli akışı olarak biliniyor. İşte bilmedikleriniz.

 


Duyulardan kaynaklanan düşüncelerin artık söz konusu olmadığı bir bilinç durumu olarak karşımıza çıkıyor.

Meditasyon, insanı yaşarken ölümsüzlüğe yani ebedi mutluluğa ulaştıran tek araçtır. Bu ebedi mutluluk tam anlamı ile ruhsal özgürlük halidir ki; bu hale ulaşan varlık için artık şüphe, kuruntu ve dertler ortadan kalkmıştır.

Meditasyon, öz benliğin gıdasıdır. Nasıl bedensel varlığımızın günün belirli saatlerinde maddi gıdaya ihtiyacı bulunuyor ve bunu titizlikle karşılıyorsak aynı şekilde ruhsal varlığımızın da günün belirli saatlerinde bu ruhsal gıdaya ihtiyacı vardır.

MEDİTASYONU DEVAM ETTİRMEK ÖNEMLİ

Düzenli uygulanan bir meditasyon çalışması, insana sezgisel bilgi yolunu açar, zihin sakin ve istikrarlı bir hal alır. Kozmik bilinç ile birleşme yüce hali içerisinde, evrensel bilgi ile bağlantı kurulur.

Gerçek huzura kavuşmanın yolu meditasyondur. Gerçekte meditasyon sırasında zihnini kontrol altına almış bir kişi öz benliğine ait bilgiye ulaşır.

Meditasyonun ateşi, her türlü alt seviye dürtülerini yok edip; insanı, doğrudan doğruya sonsuz özgürlüğü getirecek öze sahip yüce bilgiye ulaştıracaktır.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al