Masum arkadaşlık aldatmayla bitiyor

Eşiniz chate yapmaya başladıysa bu neyin göstergesi?

Paylaş:

Eşiniz chate yapmaya başladıysa bu neyin göstergesi?

Güven verici, destekleyici, hoşgörülü tutuma demokratik tutum denebilir. Bu yaklaşım tarzı günümüz evliliklerinin daha uzun süre yürümesi ve eşlerin mutlu olması bakımından çok önemlidir.

İlgisiz tutum iletişimi koparır!

Anne babanın çocuğu yalnız bırakması, fizksel veya duygusal ihtiyaçlarını fark etmemesi ve karşılamaması durumunda çocuk psikososyal gelişiminde sorun yaşayacaktır. Anne baba birbirine ilgisiz olabildiği gibi çocuğa da ilgisiz olabilmektedir. Anne baba ilgisizse çocuğun onlarla iletişimi kopuk olacaktır. Böyle bir aile içinde çocuk sevildiğini ve kabul edildiğini duyumsayamaz. Araştırmalar ilgisiz ailelerin çocuklarında saldırganlık ve davranış sorunları ortaya çıktığını gösteriyor.

Eşler güven verici ve destekleyici olmalıdır.

Güven verici, destekleyici, hoşgörülü tutuma demokratik tutum denebilir. Bu yaklaşım evliliklerin uzun süre yürümesi ve eşlerin mutlu olması bakımından çok önemlidir. Birbiriyle iletişiminde destekleyici olan eşlerin çocukları da bu aile ortamında kendilerini güvende hissederler. Eşlerin kendilerini güvende hissettikleri, değerli hissettikleri ortamlarda çocuklarda aynı duyguyu paylaşırlar.

Anne-babanın hoşgörüsü normal düzeyde olmalıdır.

Çocuk her koşulda kabul edilmek ve onaylanmak ister. Tabii ki bu çocuğun her davranışının kabul edileceği anlamına gelmez. Ailede tam bir demokrasi uygulamaya çalışmak, çocuğun anne babayla eşit olması doğru bir yaklaşım değildir, tabi ki kurallar olacaktır. Ancak anne babanın hoşgörüsünün normal düzeyde gerçekleşmesi, sevgiyle disiplin uygulanması gerekir. Bu tür bir yaklaşımda çocuğun evde kabul edilen ve edilmeyen davranışlarının sınırları bellidir. Söz hakkı vardır. Duygularına ve görüşlerine saygı duyulur, kurallar belirlenirken bunlar dikkate alınır. Sevgi ve teşvik görür. Yetişkinler tarafından dinlenir. Böyle bir ortamda büyüyen çocuk özgüvenini kazanır, girişim yeteneğine sahip olur. Bu tür bir yaklaşımda aile içinde anne-baba-çocuk üçgeninde çıkabilecek problemler en aza inecektir.

Sevilmeyen eş chat’e yöneliyor

Son yıllarda internette masum arkadaşlıklar şeklinde başlayan ancak sonu fiziksel aldatmaya ve ailelerin dağılmasına varan ilişkilerin bir hayli yaygınlaştığı görülüyor. İnternetteki sohbet ortamları günümüzde, evlilikte iki önemli psikolojik ihtiyaç olan beğenilme ve sevilme ihtiyacı karşılanmayan kadın ya da erkeğin sığınacağı limanlardan biri haline geldi.