Mağdur çocuklar hayata daha iyi hazırlanacak

"Sürdürülebilir Şehir Trabzon" programı kapsamında yürütülen çalışmalarda önemli projelerden birinin Çocuk İzlem Merkezi kurulması olduğu bildirildi.

Mağdur çocuklar hayata daha iyi hazırlanacak
Paylaş:

"Sürdürülebilir Şehir Trabzon" programı kapsamında yürütülen çalışmalarda önemli projelerden birinin Çocuk İzlem Merkezi kurulması olduğu bildirildi. magdurcocuklarTrabzon Valisi Recep Kızılcık, program kapsamında yaptıkları çalışmalardan birinin Çocuk İzlem Merkezi kurulması olduğunu, merkezle mağdur çocukların anında sağlık ve psikolojik destek gibi hizmetler alabileceğini belirtti.

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

Çocuk İzlem Merkezlerinin mağdur edilmiş çocuğa verilmesi zorunlu hukuki, tıbbi, ruhsal ve sosyal desteklerin bir arada ve aynı ortamda verilmesini amaçlayan merkezler olduğunu ifade eden Kızılcık, "Trabzon'umuzda özellikle mağdur olan çocuklarımızın hastanelerde daha rahat sağlık, psikolojik anlamda destek hizmeti alabilmeleri ve bu çerçevede hayata daha iyi hazırlanabilmeleri için Çocuk İzleme Merkezi kurma çalışmalarımız başladı. Mağdur çocuklarımız burada kalabilecek ve hangi nedenle olursa olsun vakit harcamadan onlara anında sağlık hizmeti sağlamış olacağız" dedi. FARABİ HASTANESİNDE YER TAHSİS EDİLDİ Projeyi, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörlüğü, Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı ve Trabzon Valiliği İl Özel İdaresi'nin katkılarıyla yürüttüklerini vurgulayan Kızılcık, şöyle devam etti: "Proje kapsamında KTÜ Rektörlüğümüz Farabi Hastanesinde şu anda boş olan yaklaşık 400 metrekarelik bir alanı bize tahsis etti. Biz de İl Özel İdaresi olarak bu alanın iç donanımını gerçekleştireceğiz. Şu anda İl Özel İdaresi olarak gerekli ödeneği tahsis ettik. Bu günlerde binanın imalatına başlayıp ekim veya kasım ayı içinde binayı faaliyeti geçirmiş olacağız." A.A