Madde kullanan suçlu değil hasta

Ünlü aktör Brad Pitt, ABD’nin ‘uyuşturucuyla mücadele’ politikalarını eleştirirken çarpıcı bir yorum yaptı. "Madde kullanan suçlu değil hasta"

Madde kullanan suçlu değil hasta

Ünlü aktör Brad Pitt, ABD’nin ‘uyuşturucuyla mücadele’ politikalarını eleştirirken çarpıcı bir yorum yaptı. "Madde kullanan suçlu değil hasta"

Aktör Brad Pitt, “The House I Live In” (İçinde Yaşadığım Ev) isimli bir belgeselin ilk gösterimi öncesi uyuşturucu geçmişi ve uyuşturucuyla mücadeleyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Pitt, yapımına katkıda bulunduğu belgesel için ABD merkezli haber sitesi Huffington Post’a röportaj verdi. Pitt, “Uyuşturucu kullandığım günler çok geride kaldı. Ama şu an ülkenin herhangi bir yerinden 24 saat içinde istediğim uyuşturucuyu temin edebilirim” diye konuştu.

BAĞIMLILIKTAN KURTULABİLİRSİNİZ

PItt, ABD başkan adaylarının kampanyalarında uyuşturucuyla mücadele bahsine hiç yer vermemesini ise, “Bir başarısızlıktan bahsetmek tamamen bir tabudur. Ki, bu da öyle. Bu mücadele inanılmaz başarısız” diyerek yorumladı. “Savaş” ismi verilen yöntemi başlı başına bir “suç” olarak nitelendiren Pitt, herkesin kendi seçimini yapmakta serbest bırakılmasını önerdi. Pitt’e göre uyuşturucu kullananan insanlar bir şeylerden kaçan insanlar ve suçlu olarak değil, hasta olarak görülmeleri gerekiyor.
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İnsanlar Facebook, Twitter, Instagram vb. ağlara aşinadır ve büyük kısmı düzenli olarak bu sitelerden birini veya birkaçını kullanmaktadır. Ancak kişi
  • Bağımlılık testleri; Alkol ve madde kötüye kullanımı sıklığının her geçen gün artması, bu alandaki laboratuvar değerlendirmelerinde de aynı ivmeyle il
  • Sosyallik, sosyal beceriler ve sosyal temasın bağımlılığın en büyük ilacı olduğunu belirten Tarhan, “Bağımlıların çoğu yalnız. Sosyal izolasyon ve yal
  • Prof. Sevil AtasoyÜsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy, Dünya Sosyologlar Derne
  • Koronavirüsten sonra dünyayı bağımlılık pandemisi bekliyor. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Dünyayı bağımlılık pandemisi bekliyor” dedi.
  • Ramazan bağımlılıkları etkiliyor mu? Ramazan ayı, bireylerin günlük rutinlerini büyük oranda etkiliyor. Bağımlılık davranışları Ramazan’da değişiyor!
  • Randevu Al