'Maaşı iyi olsun da' görüşü sizi rahatlatıyor mu?

Londralı Adam Bradford ile Kaliforniyalı Jordan Swain kendi işlerini kurarak yaklaşık 30 şehri gezme fırsatı buldu.

'Maaşı iyi olsun da' görüşü sizi rahatlatıyor mu?

"Maaşı iyi olsun da" görüşü sizi rahatlatmıyor mu? Yalnız değilsiniz çünkü yeni kuşak iş adayları, girecekleri şirketin hayat kaliteleri için ne vaat ettiğine bakıyor.

İş-özel hayat dengesini kurmakta zorlanan Londralı Adam Bradford ile Kaliforniyalı Jordan Swain, tam da bu amaçla kendi şirketlerini kurdu.

Sosyal medya platformu Instagram üzerinden tanışan ikili, Bradford Swain ismini verdikleri sosyal girişimcilik danışmanlık şirketleri sayesinde şu ana dek 4 kıtada 30 kenti ziyaret etti.

Adam ve Jordan gibi yalnız kurt olarak çalışmaktan mutlu olanların sayısı giderek artıyor. Bazı şirketlerse, çalışanlarını ellerinde tutmak için maaşa ek olarak ikramiye, yemek ve içki gibi hediyeler ve sağlık bakımları dahil seçenekler sunuyor.

Ancak bu 'sürprizler' her zaman göründüğü gibi avantajlı olmuyor.

Bazı uzmanlara göre, bazıları "şirketlerinin onları sahiplendiğini", 'dışarıdaki' hayatlarının da tükendiğini hissediyor. Bu da "tüm yaşamlarını o kuruma adamaları" gerekiyormuş gibi hissetmelerine neden oluyor. 

Genç kuşak çalışanlar, işleri için seyahat etmeyi arzuluyor.

BEDAVA TATİL

İnternetten ev kiralama sitesi Airbnb'nin ABD'deki ofisinde, çalışanlara dünyanın herhangi bir yerinde konaklamaları için, her yıl 2 bin dolara yakın ödeme yapılıyor.

2016 yılında çalışan memnuniyetini araştıran Glassdor internet sitesinde de "en çalışılası şirket" seçilen Airbnb'nin bu hizmeti, "en çekici" yanlarından biri olarak görülüyor.

SINIRSIZ ÜCRETLİ TATİL İZNİ

"Sınırsız tatil" kavramını iş hayatına sokan dizi ve film izleme sitesi Netflix, çalışan politikalarını internet sitesinde böyle açıklıyor.

Profesyonel sosyal ağ LinkedIn de ABD'deki çalışanlarına "sınırsız isteğe bağlı izin" hakkı tanıyor.

LinkedIn yetkilileri, bunun çalışanlarına "daha çok esneklik ve motivasyon" verdiğini belirtiyor.

BBC TÜRKÇE

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Capgras Sendromu, sahtekarlık sendromu veya Capgras sanrısı olarak da biliniyor.
  • Bazı insanların özgüven eksikliği ya da geçmişte yaşadığı güven sarsıcı ilişkiler nedeniyle diğer insanlarla kurduğu ilişkilerde duygusunu paylaşmakta
  • Evde bakım h.izmeti, bireylerin daha mutlu olmasını sağlıyor
  • Anksiyete (kaygı) Bozukluğu Nedir? Anksiyete (kaygı) Bozukluğu Belirtileri Nelerdir= Anksiyete (kaygı) Bozukluğu tedavisi Nasıl Yapılır? Anksiyete (k
  • Sevginin de dili var. Çok basit davranışlarla evliliğinizi kalıcı, mutlu ve daha huzurlu kılabilirsiniz. Rektör Tarhan sevgi dilinin sırlarını anlatıy
  • Enerjiyi düşüren davranışların başında karşı tarafı kırmamak için ‘hayır’ diyememenin geldiğini vurgulayan uzmanlar, kişisel algılamaların da olumsuz
  • Randevu Al