LOGOLU GİYSİ GÜVEN VERİYOR

LOGOLU GİYSİ GÜVEN VERİYOR

Milliyet

İnsanların ünlü bir markanın logosunu taşıyan kıyafetleri giyenlere daha fazla güvendiği ortaya çıktı.

 


Hollanda’da bulunan Tilburg Üniversitesi’nden uzmanların yaptığı bir araştırmanın sonucunda, insanların ünlü bir markanın logosunu taşıyan kıyafetleri giyenlere daha fazla güvendiği ve bu kişilerin daha güçlü olduklarına inandığı ortaya çıktı.

Araştırma ulaştığı sonuçlar şöyle:


-  Bir mağazada anket yapmak siteyen bir kız bir gün logosuz tişörtle, diğer gün logolu tişörtle insanların yanına yaklaştı. Anketörün logolu tişört giydiği gün, ankete katılmayı kabul edenlerin oranının yüzde 52, logosuz tişört giydiği gün ise yüzde 13 olduğu görüldü.

-  Katılımcılara, bir adamın iş görüşmesine logolu ve logosuz gömlekle gittiği iki farklı görüntü izlettirildi. Katılımcıların, adamın gömleğinde logo bulunduğunda işe daha uygun olduğunu düşündüğü ve yüzde 9 daha fazla maaşı uygun gördükleri gözlemlendi.

-  Araştırmayı gerçekleştiren uzmanlar, insanların ‘sadece en iyilerin bunlara gücünün yetebileceğini’ düşündüğü için böyle davrandıklarını söylediler.


 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al