Deprem Travma Psikolojisi

Liselerde rapor krizine çözüm

Lise son sınıf öğrencilerinin yaşadığı rapor krizine Rektör Tarhan çözüm sundu.

Liselerde rapor krizine çözüm

Lise son sınıf öğrencilerinin yaşadığı rapor krizine Rektör Tarhan çözüm sundu.

Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin rapor olarak okula gitmemelerine Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tepki gösteriyor. Dinçer son güne kadar derslerin yapılmasını istiyor. Bunun için de il müdürlüklerini uyardı. Öğrencilerin hileye zorlanmamaları gerektiğine dikkat çeken Rektör Tarhan konuya çözüm sunuyor…

LİSE SONDA RAPOR KRİZİ

Üniversite sınavına sayılı günler kala eğitimde rapor krizi yaşanıyor. Sınava hazırlanan lise öğrencilerinin son günleri daha verimli geçirmek için rapor alarak okullara gitmemesine Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tepki gösteriyor. Bunun üzerine harekete geçen Bakan Dinçer il müdürlüklerine yazı göndererek durumun önüne geçilmesini istedi. Şimdi öğrenciler, öğretmenler ve veliler şaşkın. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan Samanyolu Haber’e konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tarhan sorunun çözümüne ilişkin de öneri sundu. VİDEO İÇİN… Şaban Özdemir (NPGRUP)    
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Öğretmenler okulun ilk günlerinde öğrencilere nasıl davranmalı?
  • İki haftalık sömestr tatilinin bitmesine birkaç gün kala uzmanlar, bazı çocuklarda ortaya çıkabilecek okul reddine ilişkin uyarılarda bulunuyor.
  • Okul reddi, okul çağına gelmiş çocuklarda görüldüğü gibi eğitim hayatının her hangi bir döneminde de görülebiliyor.
  • Okul öncesi eğitim sosyal gelişimden akademik gelişimine kadar etkiliyor.
  • Çocuklar okul hayatına başladıklarında sıklıkla ortaya çıkan sorunların en başında “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu(DEHB)” geliyor.
  • Bu yıl ilk kez birinci sınıfa başlayan öğrenciler heyecan ve kaygıyı bir arada yaşayabiliyor.
  • Randevu Al