Limuzinli düğünler yerini...

New York şehrinin bisiklet istasyonu programının başarılı olmasının en çarpıcı işretlerinden birinde, bisikletler düğün sonrasında balayı ulaşımı için görev üstleniyor.

Limuzinli düğünler yerini...
Paylaş:

New York şehrinin bisiklet istasyonu programının başarılı olmasının en çarpıcı işretlerinden birinde, bisikletler düğün sonrasında balayı ulaşımı için görev üstleniyor.

limuzinBir tek arka tekere iliştirilmiş "Evleniyoruz" plakası eksik. Bisikletler düğün kıyafetleri içindeki çiftlerin albümlerinde görünmeye başlarken, fotoğrafçılar da iki tekerlekli küçük portfolyolu çalışmaları derleyip sunuyor. New York'ta evlenebilmek için deniz aşırı seyahat edenlere, Büyük Merkez Terminali ve Brooklyn Köprüsü mekân olarak kullanılarak artık olmazsa olmaz olan bisikletlerle şipşak çekimler eşlik ediyor. 42 yaşındaki Panna Asher "Umut ediyoruz ki, şehir bisikletleri zaman içinde tıpkı sarı taksiler gibi ikonik hale gelecekler."diyor. İngiltere'nin Leeds kentinden Asher, Central Park'ta Mayıs'ta gerçekleşen düğün merasiminden sonra, düğün fotoğraflarını 55. Batı caddesindeki bisiklet istasyonun yanında çektirmişti. Asher, "Herkes 'Aman taksilere dikkat et.'diyor. Kaçınmak zorunda kaldıkları şeyler bisikletler olsaydı çok mükemmel olurdu" diyor. Asher, kendisinin ve eşi Phil'in, Amsterdam, Londra ve Ljublijana gibi şehirlerde de benzer programları gördükten sonra bisiklet istasyonu fikrine ısındıklarını söylüyor. Mayıs'ta başlayan New York'taki sistem Citi Bike ismiyle biliniyor. New York, bisiklet istasyonunda zoraki öncü olurken, bisikletli düğünlere ilham verme noktasında benzersiz bir örnek olacağa benziyor. Belki de New York'taki sistem eşsiz b ir b içimde f otojenik. B ir damat mavinin takım elbiselerine uyduğunu söylüyor. Asher'a çekim yeri olarak bisiklet istasyonlarını tavsiye eden düğün fotoğrafçısı Brian Friedman, nizam içindeki sıraların kıpır kıpır şehrin aksine fotoğraflarında görsel bir sükûnet oluşturduğunu söylüyor. Haziran ayında Manhattan'da evlendikten sonra şehir ve bar turları günü için Midtown'a metroyla ulaşan Sean ve Christie Hutchinson çifti öğleyin bankalar caddesindeki evlerine vergi de dâhil 9.95 dolar ödeyerek Citi Bike'dan günlük kiraladıkları bisikletle döndü. Gelin Hutchinson, amatör fotoğrafçıların ricası, kendisinin tecrübesiz sürüşü ve Manhattan barmenlerinin cömertliği (barmenler düğün günü gelinden para almaya sıcak bakmazlar) sayesinde yolculuğun yavaş olduğunu söylüyor. Bisiklet kiralamayı "New York'ta yapılan tesadüfî, Vegas tipi bir düğünün" münasip sonu olarak adlandırıyor. THE NEW YORK TIMES