Levin ve Tarhan buluştu

Obama’nın sağlık danışmanı Levin ve Prof. Dr. Nevzat Tarhan ortak projeler için buluştu.

Levin ve Tarhan buluştu
Obama’nın sağlık danışmanı Levin ve Prof. Dr. Nevzat Tarhan ortak projeler için buluştu. tarhan_levin tarhan_levin3 Amerikan Başkanı Barack Obama’nın sağlık danışmanı, Temmuz ayı itibariyle de Amerikan Psikiyatri Derneği’nin Başkanlığını üstlenecek olan Saul M. Levin, APA (American Psychiatric Association) Kongresi’nde Türkiye’den ilk olarak NPGRUP ile görüştü. Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve ekibiyle görüşen Levin, eğitim-sağlık alanında Türkiye ile ABD arasında stratejik işbirliği görüşmelerinde bulundu. Levin, Tarhan’a tam destek sözü vererek, NPGRUP’un sahip olduğu JCI akreditasyonuyla dünya standartlarında sağlık hizmet sunmanın önemine de dikkat çekti. Amerikan Psikiyatri Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen APA Kongresi’nin 166’ıncısı bu yıl San Francisco’da yapıldı. Tanı ve tedavide tıbbın geldiği son nokta ve yaşanan gelişmelerin ele alındığı kongreye Üsküdar Üniversitesi ile NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi de katıldı. Üsküdar Üniversitesi Mütevtarhan_levin4elli Heyeti Başkanı Furkan Tarhan, Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Üsküdar Üniversitesi İnsan Kaynakları Direktörü Serdar Karagöz’ün katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda önemli konular ele alındı. Görüşmeye ilişkin bilgi veren Rektör Tarhan; “ ABD Başkanı Barack Obama’nın sağlık danışmanı, yeni dönemde ise Amerikan Psikiyatri Derneği’nin yeni Başkanı olacak Saul M. Levin, bizi yakından tanıyor. Web üzerinden çalışmalarımızı incelemiş ve de takip ediyor. Daha yakından tanışmak için ise bir görüşme gerçekleştirdik. Psikiyatrinin geleceği adına çok verimli bir görüşme oldu. Türkiye için de öyle. Saul M. Levin, JCI akreditasyonuyla Dünyanın 3’üncü Nöropsikiyatri Hastanesi olan NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nin dünya standartlarında hizmet vermesinin psikiyatri adına önemli bir hizmet olduğunu söyledi” dedi. Levin’in ABD’de hizmet veren bazı psikiyatri klinikleriyle ortaklık ve stratejik işbirliğinde ön ayak olmak istediğini kaydeden Tarhan, psikiyatri alanındaki hizmetlerinden ötürü kendilerine teşekkür ettiğini belirtti. Tarhan, Levin’in APA Başkanı olarak tüm projelerde kendilerine destek vereceklerini de sözlerine ekledi.
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Randevu Al