Leopar otomobil fabrikasına girdi ve…

Hindistan'da otomobil fabrikasına giren leopar 36 saat sonra yakalandı.

Leopar otomobil fabrikasına girdi ve…
Paylaş:

Hindistan'daki en büyük otomobil fabrikası Maruti Suzuki'ye giren ve üretimin bir süre durmasına neden olan leopa, 36 saat süren takibin ardından yakalandı.

Vahşi yaşam uzmanı görevliler, başkent Delhi yakınlarında bulunan Manesar'daki otomobil fabrikasında girişilen büyük bir arama operasyonunun ardından, leoparı sakinleştirici iğne kullanarak yakalandı.

Perşembe sabahı güvenlik kameralarında fark edilen leopar, daha sonra birkaç kez daha görüldü.

Ülkenin en büyük otomotiv fabrikası olan tesiste yılda bir milyon araç üretiliyor.  Gece vardiyasındaki çalışanlar fabrikadan tahliye edildi. Sabah vardiyası için fabrikaya gelen binlerce işçi de saatlerde dışarda beklemek zorunda kaldı.

Olay yerinde bulunan bir gazeteci, BBC'ye ekiplerin leoparı iki keçiyi etrafa salarak ve farklı yerlere çiğ et bırakarak yakalamaya çalıştığını söyledi.

Bazı çalışanlar da hayvanı kaçırmak için havai fişek fırlattı.  Vahşi yaşam yetkilisi R. Anand "Leopar muayene için hastaneye götürüldü, bunun ardından doğaya geri salınacak" dedi.

Ülkede hayvanların doğal yaşam alanlarının azalması nedeniyle, fil, kaplan ve leoparların meskun mahallerde görülme vakalarında artış gözleniyor.

BBC

 Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: