Deprem Travma Psikolojisi

LABORATUAR SAYISI 5'E ÇIKACAK

LABORATUAR SAYISI 5'E ÇIKACAK

Aysel ALP/ANKARA

Bakan Eker, GDO'lu yemin et, süt ve yumurtaya geçmediğini söyledi. GDO analizi yapan laboratuar sayısı üçten beşe çıkacak.

Demokratik açılım görüşmeleri sırasında en fazla ilgi gören bakanların başında yer alan Eker, GDO çemberine alındı.Eker, sözlerine kendisinin de her şeyin doğalından yana olduğunu vurgulayarak başladı. Mikro cosmos'un makro cosmosu oluşturduğunu, her canlının ayrı bir alem olduğunu söyledi.

Bir gazetecinin, "Bir üründe GDO miktarı binde dokuzun altındaysa etiket zorunluluğu bulunmuyor. Ben tüketici olarak binde dokuzun altında da olsa bilmek isterim" itirazına "AB standardı ne ise, kuralları ne ise biz onu getirdik. AB'de de aynı şekilde binde dokuzun üstündekiler için zorunluluk bulunuyor. Orada kurallar değişirse biz de değiştiririz" karşılığını verdi.

ETE SÜTE GEÇMİYOR!

"Besi hayvanlarına GDO'lu yemler yediriliyor ama et, süt ve yumurtalarda buna ilişkin ibare bulunmuyor" eleştirisine ise Eker, "Yemlerin üzerinde GDO'lu olduğuna dair etiketi zorunlu kılıyoruz. Ancak GDO'lu yemin et, süt ve yumurtaya geçmediği bilimsel olarak kanıtlanmış. Dolayısıyla bu ürünlerin üzerinde böyle bir etiket bulunması gerekmiyor. Aynı şekilde Avrupa'da da durum böyle" diye konuştu.

"Bu üründe GDO yoktur" yazısına neden izin verilmediği sorusuna ise Eker, "Şuanda tüm ürünler zaten GDO'suz. Ama ilerde bu da değişebilir ve firma başvurduğunda, gerekli tetkikler yapılarak izin verilebilir" dedi.

RATİNG SAVAŞININ KURBANI OLDU!

Eker, GDO konusunda sorunun bilgisi olmayan herkesin konuşurken, bilgi sahiplerinin sesinin duyulmamasından kaynaklandığını söyledi. Kuralsız bir piyasaya kural getiren yönetmeliğin, rating savaşlarına kurban edildiğini ileri sürdü.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al