Kurtarılmasına ramak kala...

Kurtarılmasına ramak kala köpek balığının kurbanı oldu.

Kurtarılmasına ramak kala...
Paylaş:

Karayip Adaları'ndan Aruba'nın açıklarında teknesi batan bir Venezuelalı, tam sahil güvenlik birimlerince kurtarılacakken bir köpek balığının saldırısı sonucu öldü.

Sahil güvenlik yetkilileri, hayatını kaybeden adamın, teknedeki yedi kişiden biri olduğunu açıkladı. Guardian gazetesine göre teknedeki iki kişi de boğularak ölmüştü. Kalan beş kişi, sahil güvenliğe ait bir helikopter tarafından Cumartesi günü tespit edildi.
Can yelekleriyle ya da tekneden düşen buzdolabı gibi eşyalara tutunarak su yüzeyinde kalanlara helikopterden halat atıldı.

Ancak halatla aşağıya inen kurtarma görevlisi tam kazazedelerden birinin elini tutacakken, bir köpek balığı saldırdı. Ağır yaralanan şanssız Venezuelalı kazazede, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. Viski satmaya gitmişlerdi. Diğer dört kişi ise kurtarıldı.

Tekneleri batan Venezuelalıların viski satmak için Bonaire'den Aruba'ya gittikleri açıklandı. Venezuelalıların sık sık viski ticareti için botlarla Karayip Adaları'na gittikleri biliniyor. Adaların çevresinde çok sayıda köpek balığı bulunuyor.

BBC TÜRKÇEBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: