Kurtarılmasına ramak kala...

Kurtarılmasına ramak kala köpek balığının kurbanı oldu.

Kurtarılmasına ramak kala...

Karayip Adaları'ndan Aruba'nın açıklarında teknesi batan bir Venezuelalı, tam sahil güvenlik birimlerince kurtarılacakken bir köpek balığının saldırısı sonucu öldü.

Sahil güvenlik yetkilileri, hayatını kaybeden adamın, teknedeki yedi kişiden biri olduğunu açıkladı. Guardian gazetesine göre teknedeki iki kişi de boğularak ölmüştü. Kalan beş kişi, sahil güvenliğe ait bir helikopter tarafından Cumartesi günü tespit edildi.
Can yelekleriyle ya da tekneden düşen buzdolabı gibi eşyalara tutunarak su yüzeyinde kalanlara helikopterden halat atıldı.

Ancak halatla aşağıya inen kurtarma görevlisi tam kazazedelerden birinin elini tutacakken, bir köpek balığı saldırdı. Ağır yaralanan şanssız Venezuelalı kazazede, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. Viski satmaya gitmişlerdi. Diğer dört kişi ise kurtarıldı.

Tekneleri batan Venezuelalıların viski satmak için Bonaire'den Aruba'ya gittikleri açıklandı. Venezuelalıların sık sık viski ticareti için botlarla Karayip Adaları'na gittikleri biliniyor. Adaların çevresinde çok sayıda köpek balığı bulunuyor.

BBC TÜRKÇE

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al