KÜÇÜKLERİN BÜYÜK ESERLERİ

Anneyizbiz

Çocukların hayal gücü, yaratıcı fikirleri usta sanatçılara taş çıkarıyor. Yaşadıklarını eserlerine döküyorlar.

 


Çocuklarımızın minicik elleriyle, büyük bir keyif ve sabırla yaptıkları yaratıcı çalışmaları gördüğümüzde bazen inanamayız nasıl bu kadar yaratıcı olabildiklerine. Onların hayal gücü, yaratıcı fikirleri usta sanatçılara taş çıkarır çoğu zaman.

Çocuklarımızın okulda ya da evde yaptıkları yaratıcı çalışmalar o kadar değerlidir ki bizim için nereye koyacağımızı, kime göstereceğimizi bilemeyiz. Tek bir çizgiden ibaret olsa bile öyle gurur duyarız ki onlarla herkes görsün, herkes beğensin isteriz yaptıklarını. İlk sevinçle evimizin en güzel, en çok gözümüze çarpan yerini buluruz bu çalışmaları sergilemek için. Genellikle buzdolaplarının üstünde asılı durur bir müddet ve bir yenisi gelince eskisini çıkarır koyarız bir tarafa.

İşte sizlere miniklerin büyük eserlerini en iyi şekilde değerlendirmek için farklı alternatifler...

Kartpostal
Yaptıkları resimleri taratıp çoğaltarak birer kartpostala dönüştürebilirisiniz. Özellikle büyükanne ve dedelerin çok hoşuna gidecek bir çalışma olacaktır. Torunlarının kendi el yazılarıyla ve kendine özgü çalışmalarıyla uzaklardan bir kart almak onlara ne kadar iyi gelecek tahmin edemezsiniz.

Çerçeve

Özellikle karton gibi sert malzemelerden yapılmış yaratıcı çalışmalar bir aile fotoğrafınızı içine koymak için çok güzel bir çerçeve olacaktır. Çocuğunuzla yaşadığınız özel anları ve yaptığı çalışmaları bir arada ölümsüzleştirmiş olursunuz.

Masa örtüsü
Özellikle yemek yemeyi sevmeyen çocuklarınızı kendi yaptığı evin bahçesinde yedirmeye ne dersiniz peki? İster yaptığı tek bir çalışmayı büyüterek isterseniz bir kaç çalışmadan karma yaparak baskı yaptıracağınız bir masa örtüsü gerçekten de çok eğlenceli olacak ve yemek yemeyi daha keyifli bir hale dönüştürecektir.

Paspas
Kapı girişinde kullandığınız paspas ya da halınızda bu yaratıcı çalışmalar gerçekten çok hoş bir hava verecek evlerinize.

Tablo
Onun en beğendiği fotoğrafını kendi odasına ya da sizin oturma odanıza uyacak renklerdeki bir çalışmasını evin en güzel kösesine koyarak ona gerçek bir sanatçıymış duygusunu yaşatabilirsiniz. Minik kağıt parçalarından yapılmış çalışmaları duvarınızda büyük ebatlarda çerçevelerde görmek gerçekten sizi inanılamaz bir şekilde büyüleyecek. Ekonomik açıdan biraz pahalı olsa da bu büyüyü yaşamaya değer.

Duvar kağıdı
Çocuğunuzun odasına kendi yaptığı resimlerden birini duvar kağıdı yaptırdığınızı düşünün. Arkadaşları odasına ders çalışmaya geldiğinde nasıl da gururla gösterecektir onun için hazırladığınız bu sürprizi. Ayrıca resim çizmeyi kendine hobi haline getirmiş ve kendine engel olamayarak duvarları çizen yumurcakların odalarını boş duvar kağıtları ile kaplarsanız hem duvarlarınızı kurtarmış hem de çocuğunuzun şevkini kırmamış olursunuz.

Takı

Resim haricinde yarattığı diğer yaratıcı çalışmaları da kendiniz tasarlayarak takı ve aksesuar haline dönüştürebilirsiniz ya da bu işle ilgilenen insanlara yaptırabilirsiniz.

Sergi düzenle
Onların okulda ve evde yaptığı yaratıcı çalışmalardan derleyip, evinizde düzenleyeceğiniz küçük bir sergiyle arkadaşlarına ya da akrabalarınıza mini bir davet verebilirsiniz. Bu sayede hem diğer insanlarla sosyalleşmiş olacak hem de yaptığı tüm çalışmaları etrafındakilere gösterip kendisiyle gurur duyacak ve kendine güven kazanacaktır. Ayrıca bu yöntem sizin için en masrafsız yöntemdir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al