Küçük dâhiler Üsküdar Üniversitesi'nde

Küçük dâhiler matematik olimpiyatları için Üsküdar Üniversitesinde...

Küçük dâhiler Üsküdar Üniversitesi'nde

Matematik Olimpiyatları'na hazırlanan ortaokul öğrencileri için düzenlenen kış hazırlık kampı Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesinde devam ediyor. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Üniversitesi işbirliğiyle organize edilen eğitim çalışmaları, ortaokul öğrencilerinden yoğun ilgi görüyor.

Küçük dâhiler Üsküdar Üniversitesi'ndeÜniversite ortamında yapılan eğitim çalışmalarından dolayı memnuniyetlerini dile getiren küçük dâhiler, üniversite hayatını deneyimlemenin mutluluğunu yaşıyor.

Ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarına katılacak olan devlet/özel ortaokul kurumları öğrencilerini matematik alanında çalışmalar yapmaya teşvik etmek ve öğrencilerin analitik düşüncelerinin geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen eğitim kampına 30 öğrenci katılıyor.

Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkede düzenlenen olimpiyat hazırlık eğitimleri 3'er günlük periyodlar halinde 9 gün olarak planlandı.

Kampta geleceğin dâhilerine; sayılar, cebir, olasılık ve istatistik, yaş ve kesir problemleri, işçi ve havuz problemleri, kar-zarar problemleri, fonkisyonlar, permütasyon ve kombinasyon dersleri veriliyor.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al