Kronik hastalıklar listesi

Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği kronik hastalıklar listesi hangileri? Peki, Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği kronik hastalıklar neler?

Kronik hastalıklar listesi
Paylaş:

1 Haziran'da çalışanlar ofis ortamına geri dönebilecek. Ancak, Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanan ve takibi yapılan kronik hastalığı olan kamu personelinin durumları, kurumlarınca değerlendirilecek. Peki Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği kronik hastalıklar neler?

KRONİK HASTALIKLAR LİSTESİ

Erdoğan, "Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran'dan itibaren tamamıyla kaldırılmıştır. Gelişmeleri takip ederek, olumsuz bir durum görmemiz halinde bazı illerimiz için bu kısıtlamayı yeniden getirebiliriz. İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli, 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacaklar. Kreşler ve gündüz bakım evlerinin tamamı da buna uygun şekilde 1 Haziran'da açılacak. Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanan ve takibi yapılan kronik hastalığı olan kamu personelinin durumları, kurumlarınca değerlendirilecek. Sokağa çıkma kısıtlamalarının bazılarını bir müddet daha sürdürmekte fayda görüyoruz. 65 yaş ve üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında istisna kapsamında olma uygulaması devam edecek" dedi.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kamuda çalışanlardan 60 yaş ve üzerinde olanlar ile Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği kronik hastalığı (Sadece e nabız sisteminde kronik hasta olduğu yazanlar) izinli sayılacaktır" dedi.

Kronik hastalıklar neler?

- Pıhtışamk bozuklukları
- Tüberküloz
- Zeka geriliği
- Kronik Viral Hepatitler
- Kas hastalıkları
- Lösemi
- Anemi
- Şizofreni
- Sanrılı bozukluklar
- Hiperkinetik bozukluklar
- Serebral Palsi
- Kalp hastalıkları
- Vestibüler İşlev Bozuklukları
- Astım
- Kronik solunum yetmezliği
- Ttoksik karaciğer hastalığı
- Çölyak
- Kas iskelet sistemi 
- Bağ dokusu hastalıkları
- Kronik böbrek yetmezliği
- Spina bfida
- Kromozom anomalileri
- Turner sendromu
- Karaciğer Fibroz ve Sirozu
- Ülseratif Kolit
- Antikor Kusurlarının Baskın Olduğu İmmün Yetmezlik
- Merkezi sinir sisteminin viral enfeksiyonları
- Ruam ve Melioidoz Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği kronik hastalıklar listesinde yer alıyor.Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: