KÖTÜ KARNENİN SORUMLUSU KİM?

KÖTÜ KARNENİN SORUMLUSU KİM?

NP Grup

Kötü karnenin başarısızlık dışında ne gibi mesajlar içerdiği, bu mesajın kimler tarafından nasıl algılanıp değerlendirilmesi gerektiği, yapılan yanlışlar sebebiyle evden kaçan ve yalan söyleyen çocukların psikolojilerinin nasıl olduğunu uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

Karnenin ne olduğu, iyi karne ve kötü karnenin sadece öğrencinin çalışmasını mı gösterdiği, bir dönem boyunca çocuğun gerek yapısal, gerek psikolojik ve davranışsal anlamda öğrenme süreçlerini nasıl gerçekleştirdiği ile ilgili bilgi veren karnenin başka ne gibi anlamlar taşıdığını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programına değerlendirecekler.

Karne, çocuğun kişiliği hakkında bilgi verir mi, kötü karne, öğrenme süreçlerinde çocuğun zorlanmasının bir geribildirimi midir? Kötü karnenin tek sorumlusu çocuk mu? Kötü karne, her zaman çocuğun tembel olduğu anlamını taşır mı?

Bu akşam İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Etiler Polikliniğinden Uzman Çocuk Ergen Psikiyatristi Serdar Alparslan ve Uzman Çocuk Psikologu Aynur Sayım; dönem başarısızlığının altında yatan Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Özel Öğrenme Güçlüğü, Zeka Engeli, Davranım Bozukluğu, Okul reddi, Ayrılma Kaygısı, Performans Kaygısı, Sınav Kaygısı, Depresyon, Sosyal Fobi, Anne-baba arasındaki sorunlar, Kardeş Kıskançlığı gibi konuları irdeleyecek ve başarısız çocuklar için uygulanması gereken 'Telafi Programları'nın neler olacağı konusunda bilgi verecekler.

Karnenin tek sorumlusunun çocuk olmadığı, anne babanın buradaki tutum hatalarının neler olduğu ve doğru davranışların nasıl olması gerektiği gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al