Koronavirüste Tünelin Ucu Göründü

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Koronavirüste Tünelin Ucu Göründü!" dedi. Tarhan, koronavirüs sürecini değerlendirdi.

Koronavirüste Tünelin Ucu Göründü

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Akit TV’de gerçekleştirilen Geylani Karaarslan’ın sunduğu Sahur Bereketi programda canlı yayın konuğu oldu. Canlı yayın programına katılan Tarhan, COVİD-19’un psikolojik etkilerini değerlendirdi. Tarhan, Koronavirüsün maneviyatı güçlendirdiğini belirtti. Tarhan, “Koronavirüs İslamofobiyi yumuşattı” dedi.

Koronavirüste tünelin ucu göründü!

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, koronavirüs nedeniyle insanlarda oluşan koronafobi konusuna dikkat çekerek Türkiye’de sağlık sisteminin yeterli olduğundan, tedbiri bırakmadığımız sürece tünelin çıkışının görüldüğünü belirtti. Tarhan, “Tünelin ucu gözüktü aslında ama tehlike geçmiş değil. Yeni bir dalga olmaması için tehlike üzerine odaklanıyoruz Koronafobi, korku pandemisi haline gelmemeli.

Bu oluşması muhtemel bir tehlike ve sağlık bakanlığınca bu konu önemsenmeli. İnsanlar Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığınca söylenen tedbirleri alarak gündelik yaşantısına devam etmeli. Yoksa bu kaygı yabancılaşmayı ve korkuyu beraberinde getiriyor, güven azalıyor ve düşmanlık, şiddet ortaya çıkıyor. Amerika’da intihar %35, silah satışları ise 10 misli artmış durumda” dedi.

İnsanların öncelikleri değişti

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesinin gerçekleştirdiği Koronafobi Araştırmasının sonuçları ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Tarhan, “Türkiye’nin koronavirüs haritasını çıkarttık. Yaptığımız araştırma sonucunda erkeklerde %40 kadınlarda ise %60 oranlarında psikolojik olgunlaşma yaşandığını gördük. Bunun yanı sıra araştırma sonucunda insanlar manevi konulara ilgim arttı, insanlara daha çok vakit ayıracağım ve önceliklerimin yeri değişti’ dedi.

Koronavirüs islamofobiyi yumuşattı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Koronavirüsün insan üzerindeki etkilerine değindi. Tarhan, “Maneviyatın güçlenmesi iyiliğe katkı sağlayacaktır. Virüs aslında insanlığın ne kadar aciz olduğunu insanlara gösterdi. Zengin yoksulun farkına varmalı. Virüs İslamofobiyi yumuşattı. Artık insana ve sağlığa yatırım yapmak çok daha önemli. Eğlence endüstrisi alışkanlığı değişime uğrayacak. Modernizm, insanı eğlence ile hipnoz ediyordu, yeni düzende eğlence anlayışı değişeceğinden insanlar hipnozdan ayılacak ve maneviyatı, hakikati arayacak” dedi.

Koronavirüs insanlara 3 hediye verdi

Tarhan, dünyayı değiştirmek için önce kendimizi değiştirmemizin gerektiğini belirterek Koronavirüsün insanlara 3 hediye verdiğini söyledi. Tarhan, “Koronavirüs bize üç hediye verdi. Bunlar; bol bol serbest zaman psikolojik dayanıklılık eğitimi, (sabır, doyum erteleme) maneviyatı arttırma ve bilgelik” dedi.  

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Genelikle kan pıhtısı nedeniyle bir veya daha fazla sayıda akciğer damarının tıkanması akciğer embolisi olarak tanımlanıyor.
  • Hipoglisemi, vücuttaki glikoz değerinin yani kandaki şekerin normalden düşük değerde olması durumudur. Hipoglisemi diyabet ile ilişkilidir. Fakat nadi
  • Hemogram, kanda bulunan hücrelerin hem sayısını hem de oranını tespit eden kan testidir. Halk arasında tam kan sayımı adıyla bilinir. Kan dolaşımındak
  • Diyabet hastalarında beslenme ve yaşam alışkanlıklarının kan şekeri kontrolünde çok önemli olduğunu belirten Dahiliye Uzmanı Prof. Dr. Aytaç Atamer, “
  • Zatürre, tıpta pnömoni olarak adlandırılan akciğer dokusunun iltihabı olarak tanımlanıyor.
  • Vücudumuzdaki en kalın ve en uzun sinir olan nervus ischiadicus ya da halk dilindeki adıyla siyatik, bel bölgesinde bulunan son omurdan çıkar ve dizin
  • Randevu Al