Koronavirüste 10 vakadan 7'si belirti göstermiyor

Koronavirüste 10 vakadan 7'si belirti göstermiyor. Koronavirüs: İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi'ne göre 10 vakadan 7'si belirti göstermiyor.

Koronavirüste 10 vakadan 7'si belirti göstermiyor

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi'nin (NSO) koronavirüs antikor testlerinin sonuçlarına dair yaptığı ilk analiz, koronavirüse yakalananların büyük çoğunluğunun hiç belirti göstermediğini ortaya koydu.

Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, bu durum da ülkede yeni başlatılan virüs takip ve izleme programının işe yaramayacağı kaygılarını artırdı.

İngiliz hükümetinin planlarında, belirti gösterenlerin test edilmesi ve kendilerini karantinaya alması öngürülüyor. Bu arada takip görevlilerinin de bu kişiyle temas edenleri bilgilendirmesi ve temas edenlerin de kendilerini karantinaya alması hedefleniyor.

Ancak NSO'nun verilerine göre, antikor testi pozitif çıkan 10 kişiden yedisinde, testin yapıldığı anın bir hafta sonrası ya da öncesinde belirti görülmedi. Test yapıldığı sırada, sadece yüzde 21'lik bir kesim belirti görüldüğünü söyledi.

Gazete bu bulguların, hükümetin takip ve izleme programının her 10 vakadan yedisini tespit edemeyeceğini, belirti gösterenlerin çoğununsa aslında virüse yakalanmadığına işaret ettiğini belirtti.

Daily Telegraph'a konuşan uygulamalı istatistik profesörü Kevin Conway, "Testi pozitif çıkan çoğu kişi, yüzde 70 civarı herhangi bir belirti bildirmedi. Bunun belirti gösterenlerin ve bu kişilerin temas ettiği kişilerin bulunup, izlenmesine etkileri olacaktır" dedi. ONS'nin analizi, kuruluş ve Oxford Üniversitesi'nin 885 kişi üzerinde yaptığı Covid-19 enfeksiyon anketinin bir parçası.

Sonuçlar, ayrıca nüfusun yüzde 6,78'inde testlerin pozitif çıktığını ve İngiltere ile Galler de her 15 kişiden birinin enfekte olduğunu gösteriyor.

Bu da hastalığın yüzde bir dolayında bir ölüm oranı olduunu gösteriyor.

ONS'nin bir başka araştırmasına göreyse 11-24 Mayıs arası ortalama 133 bin kişide virüs görüldü. Haftalık enfeksiyon oranı 54 bin, bir başka deyişle her yedi günde bir, her 1000 kişiden biri virüs kapıyor.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Koronavirüste endişe verici olarak sınıflandırılan ve nu varyantı ve Omicron olarak adlandırılan yeni varyant çıktı. COVID-19 epidemiyolojisinde zarar
  • Birleşik Krallık'taki bir veteriner kliniğindeki personel, kalp kasının iltihabı olan miyokardit yaşayan kedi ve köpeklerde ani ve atipik bir artış fa
  • Tüm COVID-19 önlemlerini uyguluyorsunuz. Sürekli korunuyorsunuz, belki evden çıkmadınız ama yine de bir şekilde üşüttünüz. Nasıl hastalandığınızı mera
  • COVID-19 pandemi kısıtlamalarının 2020-2021 grip sezonunu büyük ölçüde bozduğu ve grip vakalarının Amerika Birleşik Devletleri'nde daha önce hiç görül
  • Yeni bir araştırmaya göre, COVID-19'a karşı aşılanmış kişilerin virüsten ölme olasılıkları daha düşük olmakla kalmıyor, aynı zamanda aşıyı takip eden
  • COVID-19 için tedavi edilen hastalarda teşhisten ortalama 7 ay sonra hala yüksek beyin sisi oranlarına rastlandı.
  • Randevu Al