Korku filmleri zayıflatıyor

Londra’daki Westminster Üniversitesi’nde görev yapan bilim insanlarının yaptığı bir araştırma, korku filmi izlemenin kalori yakmaya yardımcı olduğunu gösterdi.

Korku filmleri zayıflatıyor

İşte Westminster Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre, zayıflamanıza yardımcı olacak korku filmleri Listenin başında 184 kaloriyle The Shining (Cinnet) bulunuyor.

THE SHINING / CİNNET Stanley Kubrick'in Stephen King'in aynı adlı romanından uyarladığı film 184 kalori yaktırıyor. 1980 yapımı filmin başrolünde yazar Jack Torrance'ı canlandıran Jack Nicholson, karısı rolünü ise Shelley Duval var. JAWS Peter Benchley'in çok satan romanından uyarlanan filmi Steven Spielberg yönettiği film 161 kalori yaktırıyor. 1975 ABD yapımı gerilim filmde Roy Scheider, Richard Dreyfuss ve Robert Shaw oynadı.

THE EXORCIST / ŞEYTAN William Friedkin'in yönettiği 1973 tarihli film 158 kalori yaktırıyor. ALIEN / YARATIK Yönetmenliğini Ridley Scott'ın yaptığı 1979 yapımı bilim-kurgu filmi 152 kalori yaktırıyor. SAW / TESTEREPsikolojik gerilim filmi Testere 133 kalori yaktırıyor. James Wan ve Leigh Whannell tarafından yazılan filmi James Wan yönetti. 2004 yılında vizyona girene Testere’nin devam filmleri de çekildi. [REC] Paco Plaza ile Jaume Balagueró birlikte yönettiği film 101 kalori yaktırıyor. Filmde Manuela Velasco, Ferrán Terraza, Jorge-Yamam Serrano, Pablo Ross, David Vert gibi oyuncular rol aldı.

HÜRRİYET

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Yeni birileriyle tanışma korkusunun sosyal kaygı içinde yer alan bir durum olduğunu belirten Uzman Klinik Psikolog Dr. Yıldız Burkovik, bazı kişilerin
  • Kedi ve köpekten artık korkmayacaksınız! Kedi ve köpek fobisi, “sanal gerçeklik” ile tedavi edilebiliyor.
  • Uçaktan çok mu korkuyorsunuz? Uçak fobisi hakkında ne kadar şey biliyorsunuz? Uçak korkusu ve uçak fobisi hakkında her şey… 10 kişiden biri yoğun uçuş
  • Ölüm fikri, düşünme tarzımızda köklü değişimlere neden oluyor.
  • Yolda yürürken ayağım takılır gibi oluyor veya bir korna sesinden hemen korkuyorum kalp atışlarım hızlanıyor içimde bir ürperti oluyor.
  • Fobinin de lügati olduğunu biliyor muydunuz? İşte fobinin 1001 çeşidi.
  • Randevu Al