Korgeneral Pekin Üsküdar Üniversitesi'nde...

Korgeneral Pekin “Bütün Yönleriyle FETÖ ve Darbe Girişimi”ni anlattı.

Korgeneral Pekin Üsküdar Üniversitesi'nde...

Genelkurmay İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Emekli Korg. İsmail Hakkı Pekin, Üsküdar Üniversitesi öğrencileriyle buluştu. Pekin, bütün yönleriyle FETÖ ve Darbe Girişimini öğrencilere anlattı. Darbeyi yapanlar IŞİD’ten farksız diyen Pekin, küresel güçlerin kapışmaya hazırlandığını, dünyayı bir kaosun beklediğini söyledi.

Korgeneral Pekin Üsküdar Üniversitesi'nde...Üsküdar Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübünün düzenlediği söyleşi, Nermin Tarhan konferans salonunda gerçekleştirildi. “Bütün Yönleriyle FETÖ ve Darbe Girişimi” başlıklı söyleşiye konuşmacı olarak Emekli Korg. İsmail Hakkı Pekin katıldı.

Kulüp başkanı Enes Esad’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşiye öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

ABD’nin yanında Almanya gibi bazı Avrupa Ülkelerin de FETÖ terör örgütü ve Darbe Girişimi konusunda söyleşilere katıldığını ifade eden Pekin, bu örgütün Türkiye değil, bütün Dünya ülkeleri için bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

Korgeneral Pekin Üsküdar Üniversitesi'nde... 2Pekin: “Darbeyi Yapanlar IŞİD’ten Farksız”

FETÖ’ye ilişkin şuan da bir takım temizliklerin yapıldığı, yapılmaya da devam edildiğini belirten Pekin, darbe girişiminin başarıya ulaşmamasında, Cumhurbaşkanı’nın halka seslenişi, TSK içindeki çoğu subayın girişimi desteklememesi ve halkın ortaya koyduğu büyük iradenin etkili olduğunu dile getirdi. Darbeyi yapanların IŞİD’ten bir farkı olmadığını kaydeden Pekin, Türkiye’nin tarihinde ilk kez halkına acımasızca saldıran bir girişime şahit olduğunu, devletinin verdiği silahla kendi halkına ateş eden bir yapıyla karşı karşıya kaldığını söyledi.

15 Temmuz Darbe Girişiminin 11 Eylül İkiz Kule travmasından farksız olduğunu dile getiren Pekin,  Türkiye’nin; PKK, FETÖ, Suriye, Musul gibi çok yönlü saldırı altında olduğunu da sözlerine ekledi.

Küresel Güçler Kapışmaya Hazırlanıyor

Bugün Musul’un yapılanmasında söz sahibi olmaz isek yarın o bölge bizim için bir tehdit oluşturacaktır diyen Pekin, önümüzdeki günlerde dünyayı uluslararası bir kaosun beklediğini, ülke olarak bu kaostan nasıl çıkabiliriz ona kafa yormamız gerektiğini söyledi. Küresel güçlerin dünyadaki kapışmalarının Kasım-Nisan aylarında olmasını beklediğini ifade eden Pekin, uzun vadeli hesaplarla bu süreci atlatmamız gerekir dedi.

ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • Randevu Al