KLASİK EVLİLİK OUT

KLASİK EVLİLİK OUT
Paylaş:

MİLLİYET

Dünya çok eşliliği tartışıyor. ABD’nin en ünlü haber dergilerinden Newsweek ve The Atlantic bu ay evliliğin hâlâ sürdürelibilr bir proje olup olmadığını sorgulayan dosyalar yayınladı.

 


Amerikan İstatistik Bürosu da tarihte ilk kez bu ülkedeki evli çiftlerin oranının yüzde 48 ile bekârlardan daha az olduğunu açıkladı.
Ünlü politikacıların eşlerini aldattığı haberlerinin ardı ardına geldiği bu günlerde Amerikan Daily Beast sitesi de uzmanlarla evliliği ve çok eşliliği konuştu. Daily Beast’e konuşan ilişki uzmanı Pamela Haag “Yirminci yüzyılın enbüyük tabusu evlilik öncesi cinsellikti. Bu yüzyılın tabusu ise çok eşlilik. Şimdi toplum bunu kırmaya başladı. Artık birçok çift birbirini aldatıyor ve bunu normal karşılıyor” yorumunu yaptı.

Haag ABD’de 4 milyon kişinin kendini çok eşli olarak tanımladığını söyledi. Anketler de bu ülkedeki çiftlerin yüzde 21’inin açık evlilik yaşadığını, yani boşanmadan başkalarıyla birlikte olduğunu gösteriyor.

En tercih edileni sanal olanı!

Seks, cinsiyetüzerine araştırmalar yapan Kinsey Enstitüsü ise evli kadınların yüzde 26’sının 40’lı yaşlarına geldiklerinde eşlerini aldattıklarını söylüyor. Bu kadınların yüzde 71’i evliliklerinde hiçbir sorun yaşamadıklarını belirtirken, yarısı eşlerinin durumdan haberdar olduğunu ya da şüphelendiğini dile getiriyor. ABD’de yapılan bir araştırmada, kadınların yüzde 65’inin, erkeklerin ise yüzde 80’inin “yakalanmayacak olsam aldatırdım” diye düşündüğü ortaya çıktı. Aldatan kişilerin en çok tercih ettiği yöntem ise sanal romantizm ya da sanal seks!