Deprem Travma Psikolojisi

Kişide saklı olan gerçeği ortaya çıkarıyor

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, yeni kitabında kişide saklı olan gerçeği ortaya çıkarıyor.

Kişide saklı olan gerçeği ortaya çıkarıyor

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, yeni kitabında kişide saklı olan gerçeği ortaya çıkarıyor.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Mevlana’yı yeniden ele aldı ve onu bir rehber kabul ederek harika bir Mesnevi Terapi adlı kitap hazırladı. Dünyanın en bilge insanlarından Mevlana’yı daha iyi rehber edinmek için Mesnevi Terapi, Timaş Yayınları tarafından okurlarla buluşturuluyor. Yüzyılın en büyük bilgelerinden biri olan Mevlana, 21. Yüzyılın bilgi atmosferinde öğretileriyle hala ihtiyaç duyulan ve bizlere yol gösteren bir isim. Bu anlamda Prof. Dr. Nevzat Tarhan da Mevlana’nın Mesnevi’sindeki şifrelerin peşine düşüyor ve insanoğlunda farkındalık yaratmaya çalışıyor.  Son dönemde Mevlana’yı yeniden keşfetme merakı tüm dünyanın içinde bulunduğu bir durum. Asırları aşan bir öğretiye sahip olan Mevlana öğretileri, evrensel bir kıymete sahip. Bu amaçla yola çıkan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Mesnevi’nin insan ruhuna şifa olacak içeriğini mercek altına alıyor. Mesnevi Terapi adlı eserde Mevlana, günlük hayatta bize yol gösterecek bir rehber olarak karşımıza çıkıyor. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu kitabıyla okurların içlerinde saklı olan gerçeğin farkına varabilmelerini ve farkındalıklarını arttırabilmelerini sağlamayı amaçlıyor. Mesnevi'nin kalbe ve ruha şifa veren bir eser olduğu gerçeğinin anlaşılması için Mesnevi Terapi’de cümlelerini sayfalarca bir araya getiriyor. 240 sayfa uzunluğundaki Mesnevi Terapi, Timaş Yayınları tarafından okurlarla buluşturuluyor.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Trol nedir, kime denir? Anlayalım, öğrenelim, saptayalım, ayıklayalım ve tabii ki kurtulalım. Peki nasıl? İşte rehberiniz...
  • Bu depresyonun sıklığı %5-20 olarak bildiriliyor. Peki Postpartum depresyonu nedir? Kadınlar doğum sonrası ilk yıl içinde, psikiyatrik hastalıklar (an
  • Ağustos böceğinin ötüşü doğanın en hoş seslerinden biri olarak görülür. Bu böceğin sesi gizemli olduğu kadar yüksektir de.
  • Kirazın gut hastalığından kaynaklanan ağrıları dindirdiği bildirildi.
  • Cep telefonları ve diğer elektronik cihazların hassas elektronik sistemleri etkileyebileceği söyleniyor. Ama bunu kanıtlamak neden bu kadar zor?
  • Vişne nelere iyi geliyor?Kırmızı meyvelerden vişnenin ekşi tadının yanında çok tatlı, sağlığa yararlı etkileri var.
  • Randevu Al