Kişi neden rüya görür, rüyaların sırrı ne

Rüya gelecekten bir haber mi verir? Gelecekle ilgili korkuları, arzuları mı gösterir? Dini ritüellerde rüyaların yeri nedir? Kişi neden rüya görür, rüyanın sırrı nedir?

Kişi neden rüya görür, rüyaların sırrı ne

Rüya gelecekten bir haber mi verir? Gelecekle ilgili korkuları, arzuları mı gösterir? Dini ritüellerde rüyaların yeri nedir? Kişi neden rüya görür, rüyanın sırrı nedir?

nevzat_tarhanHepsi ve daha fazlası Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın katılımıyla TV8’de yayınlanan “Muhallebi Kralı”nda masaya yatırıldı. Rüyayı anlamak için insanı anlamak gerekir diyen Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan TV8 yayınlanan, Okan Bayülgen’in sunduğu “Muhallebi Kralı”nda rüyaya ilişkin çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Fiziksel yani madde, rüya ve hayal gibi 3 gerçekliğin olduğuna dikkat çeken Rektör Tarhan, bu üç gerçekliğin sınırlarının karıştırılmasıyla şizofreninin ortaya çıktığını söyledi. Hayal dünyasının ayrı bir dünya olduğunu ifade eden Tarhan, beynimizin bu gerçekler arasında bir realite sınırları oluşturduğunu kaydetti. Rüya esrarlı bir dünyadır diyen Tarhan; nevzat_tarhan1

RÜYALAR ANLAMSIZ DEĞİL

“Rüya ne anlama geliyor. Lüzumsuz yaratılmış organ yok vücudumuzda. Rüyaların çoğu gereksiz gibi görülse de rüyalar anlamsız değildir. Zihinsel geviş getirmedir rüya. Rüya uykuyu koruyor. Rüya gören kişi kaliteli uyur. Uykusu kaliteli olan kişi ise kaliteli ruh sağlına sahip olur. Kişiyi gerçeğe dört yol götürür. İlki deney ve gözlem sonrası akıl yürütme daha sonra sezgiler son olarak da inançlar. Rüyaya dalmak denize dalmak gibi bir şeydir. Donanım varsa çok derine gidebilirsiniz. Denizin altına ilişkin bilgin varsa öğrenirsin.   PROGRAMI BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.. Şaban Özdemir (NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikopat ve Seri Katillerin Beyni nasıl çalışır? Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nden Prof. Dr. Sultan Tarlacı anlattı…
  • Çok unutkanım. Acaba bunun altında başka bir hastalık mı yatıyor? Bunama gibi sinsi beyin hastalıkları erken teşhis edilebiliyor.
  • İnsan vücudunda doğal olarak olan, duygusal tepkilerin kontrolünde rol oynayan dopamin beyne sinyaller ileten kimyasal bir maddedir. Dopamin nedir, so
  • Beyindeki ya da omurilikte yer alan sinir hücrelerinin veya nadiren beyindeki sinir hücrelerinin hasar görmesi ile Multipl Skleroz yani kısa adı ile M
  • Artık zaman, beyindir… Beyin embolisine müdahale ilk 4,5 saat içinde yapılmalı. Kaybedilen her saniye beyinde hasar bırakıyor.
  • Majör depresyonun belirtilerinden çaresizlik, değersizlik, olaylara karşı ilgisizlik gibi durumlar rüyalara da yansıyor.
  • Randevu Al