KİRLENMELERİNE İZİN VERİN!

KİRLENMELERİNE İZİN VERİN!

AFP

Çocukların üstlerini başlarını kirleterek oynamalarına izin verin! Çünkü kendi kendisini onarma yeteneğini engelleyebilirsiniz.

Çocukların üstlerini başlarını kirleterek oynamalarına izin verilmesi gerektiği, çünkü çok temiz olmanın derinin kendi kendisini onarma yeteneğini engelleyebileceği belirtildi.

Daily Telegraph'taki habere göre bilim adamları, derinin üzerindeki  bakterilerin, yaralanma durumunda iltihapla mücadelede önemli rol oynadığını  belirlediler.

San Diego'daki California Üniversitesinden dermatolog Prof. Richard Gallo  başkanlığındaki bir ekip, fare ve insan hücreleri üzerinde yaptığı araştırmada,  deri yüzeyinde bulunan stafilokok adlı bakterinin, yaralandıktan sonra  oluşabilecek iltihabı önleyebildiğini saptadı.

Prof. Gallo, stafilokok bakterisinin bir ögesinin iltihabı önleme  mekanizmasını ilk kez kendilerinin bulduklarını söyledi.

Bu etkinin, derinin dış tabakası üzerindeki esas epitel hücreleri  kerotinosit üzerinde etkili olan, stafilokok lipoteikoik asit adlı molekül  sayesinde sağlandığı belirtildi.

"Parents Outloud" adlı bir baskı grubu, araştırmanın, sağlık kaygısıyla  çocukların üzerine titremenin önlenmesi yönündeki kampanyalarına bilimsel destek  sağladığını bildirdi.

Grubun sözcüsü Margaret Morrissey, "Bu araştırma ebeveynlerin, çocukların  sokağa çıkıp oynamaları ve üstleri-başlarını kirletmelerinin doğal olduğunu ve  sağlıklarını tehlikeye atmayacaklarını anlamalarını sağlayacağını umuyorum"  dedi.

Morrissey, ebeveynlerin sürekli, çocuklarını temiz ve sağlıklı tutmak  için antibakteriyel ürünler alma yönünde bombardımana tabi tutulduğunu  hatırlattı.

Toxic Childhood adlı kitabın yazarı Sue palmer da, "çocukları sarıp  sarmalamanın ve mikroplarla karşılaşmalarına izin vermemenin daha zararlı  olduğunu" söyledi.

Bulgular, küçükken mikroplara maruz kalmanın, bağışıklık sistemini  alerjileri önlemede savaşa hazırladığı yönündeki önceki araştırmaları  destekliyor.
"Hijyen hipotezi" daha önce, gelişmiş ülkelerde giderek daha çok sayıda  çocuğun egzema ve saman nezlesi gibi alerjilere yakalanmalarına açıklama getirmek  için kullanılmıştı.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al