KİLOLAR KORKUTMASIN

KİLOLAR KORKUTMASIN

Anneyizbiz

Hamile kalındığı dönemde vücutta oluşan fiziksel değişimler sizi korkutmasın. Üzülmeyin çaresi var.

 


Hamile kalındığı dönemde vücutta oluşan fiziksel değişimler; kimi zaman bacaklarda varisler ve ciltte çatlak ve sarkmalar olarak görünürken, kimi zaman da kalça ve göğüslerde kalıcı izler bırakabiliyor.

Kadınların bazıları bunu kabul etse de büyük çoğunluğu değişikliklere fiziksel ve duygusal anlamda uyum göstermekte güçlük çekiyor. Bu göze çarpan değişiklikleri yaşayan ve bundan rahatsız olan kadınlar estetik cerrahinin olanaklarından yararlanabiliyor.

DOĞUM SONRASI NE TÜR OPERASYONLAR YAPILIYOR?

1- Yağ aldırma (Liposuction): Başında belirtmek gerekir ki, liposuction bir zayıflama operasyonu değildir. Bu uygulama doğum sonrasında kişi ideal kiloya ulaştığında, oluşan sarkmaları gidermede kullanılan bir yöntemdir. Liposuction vücutta bacak iç ve dış kesimleri, karın-bel-basenler, kollar, göğüs bölgelerinde, yüzde ise boyun ve gıdık bölgelerinde oluşan sarkmalarda uygulanır.

2- Karın germe: Hamilelik sırasındaki karın büyümesi, hamileliğin başlıca göstergesi olarak kabul edilir. Doğum öncesinde ve esnasında karın kaslarının hasar görmesi sebebiyle de en sık yapılan ameliyat karın germedir. Bu ameliyatla hem bollaşan deri fazlalığı atılıyor hem de karın duvarı sıkılaştırılarak cilt altında şişkinliğe yol açan yağ dokusu tümüyle çıkartılıyor. Bunun yanı sıra hamilelikte alınan fazla kilolar nedeniyle çatlamış ve sarkan karın derisi gerilir ve karın duvarı kaslarının gerginleştirilmesiyle deforme olmuş karın bölgesi görünümü düzeltilir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al