Kilo vermenin en yeni yolu!

Bağırsak florasında değişim, kilo vermeyi sağlıyor. İşte kilo vermenin en yeni yolu!

Kilo vermenin en yeni yolu!

Bağırsak florasında değişim, kilo vermeyi sağlıyor. İşte kilo vermenin en yeni yolu!

kilo_vermekHarvard Üniversitesi'nden bilim adamlarının fareler üzerinde yaptığı araştırmada, midesine kelepçe takılan hayvanların bağırsak florasında önemli değişiklikler olduğu belirtildi. Değişime uğrayan bağırsak mikroplarını başka farelerin bağırsağına yerleştirilen bilim adamları, bu hayvanların hızla kilo verdiğini gördü. Araştırmaya imza atanlardan Peter Turnbaugh, bağırsak mikropları yerleştirilen farelerin, kelepçe takılanlar gibi kilolarının yüzde 20'ye kadarını kaybettiğini ifade etti. Bilim adamlarından Lee Kaplan da kilo kaybı etkisi için bağırsak florasının değiştirilme yolunun bulunmasının, obeziteyle mücadelede yeni bir yöntemin yolunu açabileceğini vurguladı. Amerikan "Science Translational Medicine" dergisinde yayımlanan makale de bilim adamları, insanlarda bu etkinin denenmesinin yıllar alabileceğine de dikkati çekti. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Geçirdiğiniz çocukluk gelecekteki yaşlılığınızı belirliyor. Bana çocukluğunu anlat, sana nasıl bir yaşlı olacağını söyleyeyim!
  • Hayatın deneyleri ve darbeleri bazılarımızı olgunlaştırır, bazılarımızı imha eder. Herkes iki yoldan birini seçmek zorundadır. Ya olgunlaşacağız ya da
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Randevu Al