Kilo almanın yolları

Herkes kilo vermek ister ama siz kilo almaya mı uğraşıyorsunuz? Nasıl kilo alınır? Sağlıklı beslenerek kilo almanın yolları nelerdir? Kilo almayı kolaylaştıran besinler hangileridir? Kilo almak için ne yapmak gerekir, kilo almanın yolları nelerdiir?

Kilo almanın yolları

Sağlıklı Beslenerek Kilo Almanın Yolları Nelerdir?

- Vücudunuza Yaktığından Daha Fazla Kalori Alın. ...
- Bol Miktarda Protein Tüketin. ...
- Bol Karbonhidrat ve Sağlıklı Yağlar Eşliğinde Günde 3 Öğün Yiyin
- Enerji Yoğun Gıdalar Tüketin ve Yemeklerinizde Baharat, Sos ve Çeşnileri Kullanın
- Ağırlık Kaldırın ve Gücünüzü Artırın
- Öğün Sayınızı Artırın
- Sebze mi Meyve mi Tercihini Meyveden Yana Kullanın
- Egzersizden Kaçmayın
- Proteiniİ hayatınıza dahil edin
- Kuruyemişleri Beslenme Planınıza Ekleyin
- Pirinç tüüketin
- Süt tüketin
- Kırmızı et, yağlı
- Bakliyatlar, nohut mercimek barbunya!
- Patates yiyin
- Tam yağlı balıkları tercih edin
- Tam yağlı peynir, yoğurt
- Bitter çikolata

NASIL KİLO ALINIR

Tip 2 diyabet, kalp hastalığı gibi rahatsızlıklar genellikle obezite ile ilişkilidir ve yağ kütlesi aşırı olan insanlarda görülme sıklığı fazladır. Kilo almak istiyorsanız, bunu doğru bir şekilde yapmak çok önemlidir. Poğaça ve börek gibi yiyecekler kilo almanıza yardımcı olabilir, ancak aynı zamanda sağlığınızı da olumsuz yönde etkiler. Sağlıklı besinler yemek ve genel olarak sağlıklı bir yaşam tarzı sürmek kesinlikle gereklidir.

Sağlıklı Kilo Alma Yöntemleri

Öğün Sayınızı Artırın

Günde üç yiyorsanız beş öğüne çıkartın. Korkmayın, hepsinde porsiyonlarca yemenize gerek yok. Gün içinde, el altında; yüksek kalorili sağlıklı kuruyemişler bulundurun. Çalışma masanızın üzerinde kuruyemiş kasesi dursun mesela! Nasıl fikir?

SEBZE YERİNE MEYVE TÜKETİN

Muz, kavun, incir gibi meyveler porsiyonlarında diğer meyvelere oranla daha yüksek kalori içerir. Vitamin içeriği yüksek olan meyveler sağlıklı bir şekilde kilo almanızı kolaylaştıracaktır. Tabi ki sebzeler de olmazsa olmaz. Lifli yapısı sayesinde büyük porsiyonlarda dahi düşük kalori veren sebzeler sizi uzun süre tok tutmaya yardımcı olur.

Kalorisi Yüksek İçecekler

Otururken, Çalışırken, dizi seyrederken, uyandığınızda, spordan önce, sonra içecek tercihinizi smoothie’lerden yana kullanmak, gün içerisinde aldığınız kalorinin kolayca yükselmesine yardımcı olur. Sade bir filtre kahve yerine; muz, süt, bal, kahve ve fındığın robottan geçirilmesiyle oluşan kahve bazlı bir içecek içebilirsiniz.

Hayatınızda Protein olsun

Hayatınıza protein sokun. Kilonuza ve günlük aktivitenize göre ideal protein alımınızı belirleyip o değer altına düşmemeye özen gösterin.

Kuruyemişler kilo aldırır

Kuruyemişler birbirinden sağlıklı yağlar içeren süper bir besin kaynağı. Yüksek kalorileri ile kilo alma yöntemlerinde gözdeler. Doğal fıstık ezmesi, doğal bal, doğal pekmezi sınırsız olmamak kaydıyla beslenmenize ekleyin.

Pirinç bol kalorili

Evet kimilerine göre sağlıksız kalori, eğer kilo vermek istiyorsanız öyle. Ama siz kilo almak istiyorsunuz. Pirinç öyle ki, direk kaslarınızın içinde su tutmanıza yardımcı olacak. Böylece dolu dolu gezeceksiniz!

Pirinç kolayca yenebilir, yüksek kaloridir, hatta protein oranı bile yüksek sayılır!

Süt için süt tüketin

Süt sıvı şekilde kalori almanıza yardımcı olur. Eğer laktoza alerjiniz yoksa, süt kilo almak için çok iyi bir içecektir.. Bol bol süt içebilirsiniz.

Ayrıca sütü gidip light değil tam yağlı içmeye çalışın

Kuruyemişler hemen kilo aldırır

Kuruyemiş gibisi yok. İnanılmaz kalorileri var. Oldukça besleyiciler. Kuruyemiş ayrıca midenizi de doldurmaz.Çok kısa zamanda da kilo almanızı sağlar.

Hem lezzetli hem kalorili Patates

Patates çok sevilen bir besin, kalorisi inanılmaz yüksek değil ama çok yenmeye müsait. Püre olur, hatta çok abartmadan sağlıklı şekilde kızartabilirsiniz de. Kalorisi bu şekilde yükselecektir.

YAĞLI KIRMIZI ETLER

Kırmızı etİ seviyorsanız çok şanslısınız. Kilo almanıza çok yardımcı olur. İçindeki besinleri, proteini, özellikle de yağlı ise biraz kalorisi kilo almanıza yardımcı olacaktır.

Bakliyatlar, nohut mercimek barbunya!

Bakliyat gibisi yok! Hem proteinleri yüksek, hem karbonhidratları. Yağ oranı da düşük, bunu yüksek yağ oranı olan örneğin kuruyemişlerle de beraber yiyebilirsiniz. Kilo almanın en iyi yollarından biri de bakliyatlardır.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Biyolojik yaşlanma; yaşlanmanın, vücuttaki çeşitli hücrelere ve dokulara kademeli olarak hasar biriktirirken gerçekleşmesidir. Fizyolojik veya fonksiy
  • Bağışıklık sistemi, patojenlere ve diğer zararlı mikroorganizmalara karşı ilk savunma hattıdır. Bağışıklık gerektiği gibi çalıştığında sizi sağlıklı t
  • Balgam, hasta olduğunuzda boğazınızın arkasında asılı kalan kalın, yapışkan maddedir. Balgam, akciğerlerde ve alt solunum yollarında üretilen bir muku
  • Halk arasında şeker hastalığı olarak da bilinen diyabet hastalığı, ülkemizde ve dünyada en sık rastlanan kronik hastalıklar arasında yer alıyor.
  • Düzenli baş ağrıları çeken sakız çiğneyen gençlerin %87'si sakız çiğnemeyi bırakarak kendilerini iyileştirebilir. Sakız çiğnemek baş ağrısına neden ol
  • Soğuk algınlığı, Üst solunum yoluna bağlı olarak gelişen soğuk algınlığı 200’den fazla farklı virüsten kaynaklanabilir. Soğuk algınlığına Portakal su
  • Randevu Al