Kaza geçiren anne ve kızı Snapchat kurtardı

İngiltere'de kaza geçiren bir anne ve kızı, 15 yaşındaki bir çocuğun konumlarını Snapchat üzerinden takip etmesi sayesinde bulunarak kurtarıldı.

Kaza geçiren anne ve kızı Snapchat kurtardı

Anne Gemma ve kızı Martha Fairweather, kaza yaptıkları sırada Suffolk bölgesindeki bir orman yolunda gidiyordu. Günü Gemma'nın erkek arkadaşı Graham ve Graham'ın oğlu Sam ile geçirmişlerdi.

Bir radyo programında anlattığına göre anne Gemma Fairweather, karşıdan gelen araba farının gözlerini alması üzerine fren yaptı; ancak araba böylece çamura saplanarak yoldan çıktı.

Anne-kız arabadan çıkamazken arabanın saplanıp kaldığı yerin hemen kenarından bir nehrin geçmesi hareket ettiklerinde arabanın nehre düşmesi riskini ortaya çıkarıyordu.

Anne Gemma'nın yavaş gitmek için sakin bir orman yolunu seçmesi, arama kurtarma ekiplerinin kendilerini bulmasını zorlaştırdı.

"Arama kurtarma ekipleri ya başka yollardan geçtikleri için bizi bulamıyorlardı ya da biz iyice yoldan çıkarak nehre doğru kaydığımız için bizim olduğumuz yerden geçseler de bizi göremiyorlardı" diyen Gemma, bir yandan da erkek arkadaşına arabasındaki GPS cihazından konum yolluyordu. Gemma, bu sırada babası ile beraber kendilerini aramakta olan erkek arkadaşının oğlu Sam ile de mesajlaşıyordu.

15 yaşındaki Sam'in aklına Snapchat geldi ve Gemma'dan Snapchat Haritalar aracılığıyla konum yollamasını istedi. Sam, babası Graham ile Snapchat'teki konumu ekiplere gönderdi ve bir ambulansın Gemma ile Martha'yı bulmasını sağladı.

Ambulansın ardından itfaiye de gelerek anne ile kızını kurtardı.

A.A

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Avusturya asıllı Amerikalı psikiyatrist, nörolog, fizyolog, davranış biyoloğu, biyokimyager Eric Richard Kandel, Ağustos ayının sonunda emekli oluyor.
  • Uzay Ortamının Psikolojiye Etkilerini Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç yazdı...
  • İnsanı hakikate götüren yolculukta deney ve gözlemin birinci aşama olduğunu belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Hakikate götüren yolculukt
  • ‘Can dostlarının’ evlerinde besledikleri hayvanlar olduğunu düşünen insanlar, uçak yolculuğunda onlarla birlikte olmak isterler.
  • Prof. Dr. Yunus ÇENGEL, emflasyon, para, fiyat artışları, satın alma gücünü ve arz talep dengesini değerlendirdi....
  • Pandemi sürecinde psikolojik desteğin öneminin anlaşıldığına dikkat çeken Uzman Klinik Psikolog Dr. Yıldız Burkovik, psikologlar olarak bu dönemde hem
  • Randevu Al