Deprem Travma Psikolojisi

Kayserili veliler de Tarhan'ın kitaplarını okuyor

Kayseri Özel Akansu Koleji, öğrencilerine kazandırdığı ‘kitap okuma' alışkanlığını velilerine de kazandırmak amacıyla başlattığı kampanya çerçevesinde 'veli kitap okuma' sınavı yaptı. Sınavda veliler Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “Sen, Ben ve Çocuklarımız” kitabından sorumlu oldu.

Kayserili veliler de Tarhan'ın kitaplarını okuyor

Kayseri Özel Akansu Koleji, öğrencilerine kazandırdığı ‘kitap okuma' alışkanlığını velilerine de kazandırmak amacıyla başlattığı kampanya çerçevesinde 'veli kitap okuma' sınavı yaptı. Sınavda veliler Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “Sen, Ben ve Çocuklarımız” kitabından sorumlu oldu. ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. NEVZAT TARHAN Akansu Koleji, velilerinevzat_tatrhan_kitapne yönelik yaptığı etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Veliler arası kitap okumayı yaygınlaştırmak maksadıyla I. Dönem kitabı olarak Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın "Sen, Ben ve Çocuklarımız" kitabı tavsiye edildi. Bir aylık okuma kampanyasından sonra kitabın içeriğinden hazırlanan sorularla veliler sınav heyecanı yaşadı. Her zaman öğrencilerini sınava motive eden veliler, bu defa kendileri sınav heyecanı yaşadı. Sınav sonrasında Kılıçaslan Liseleri Rehber Öğretmeni Cemalettin Çakırlı, çocuk yetiştirmede anne ve babaya düşen vazifeler konulu seminer verdi. Seminer sonrası gerçekleştirilen ödül töreni ile program sona erdi. Sınav sonucunda veliler üç gruba ayrılarak değerlendirildi. Buna göre, Altın Grup'ta Vedat Gencer, Şerife Tuğluk, Selma Buldu ve Eda Gülen yer aldı. Gümüş Grup'ta Hatice Güdelek, Esra Kınanatlıoğlu, Canan Daşdelen ve Levent Büyükpatır yer aldı. Bronz grup Leyla Uzun, Havva Çalışkan, Ömer Ayyıldız ve Hayrettin Büyük derece yaptı. Akansu Koleji Müdürü Hüsamettin Demirel, öğrencilere her gün sabah müzik eşliğinde 20 dakika kitap okuma uygulaması yaptıklarını ifade etti. Demirel, "Velilerimize de her dönem kitap belirleyerek okuma alışkanlığını yerleştirmek istiyoruz. I. dönemin kitabı olarak çocuk yetiştirmenin ilmi noktalarını anlatan bir kitap belirledik. Aynı şekilde II. dönem de aynı tarzda kitap belirleyerek velilerimize aynı heyecanı yaşatacağız." dedi. Sınava katılan veliler de uygulamadan memnuniyetlerini dile getirerek, şimdiden II. dönem yapılacak sınavı beklediklerini belirttiler. BUGÜN

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Çocuk nasıl utangaç oluyor? İşte formülü! Çocuklarda utangaçlığın okul döneminde başarısızlığa yol açabileceği uyarısını yapan uzmanlar, 0-6 yaş arası
  • Evlat edinilen çocukların ebeveynlerine ışık tutacak bilgiler...
  • Randevu Al