Deprem Travma Psikolojisi

KAVGA ÇIKARAN KİŞİLİKLERİ NEVZAT TARHAN ANLATACAK

KAVGA ÇIKARAN KİŞİLİKLERİ NEVZAT TARHAN ANLATACAK

NP Grup

İyi Bak Kendine programının bu akşamki bölümünde Uğur Canbolat'ın konuğu Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan olacak. Tarhan, Kavga Çıkaran Kişilikleri anlatacak.

Modern çağın açmazlarını koruyucu ruh sağlığı çerçevesinde gündemine alarak uzman konuklarıyla çözüm önerileri sunan 'İyi Bak Kendine' programı bu akşam da önemli bir konuyu izleyicileriyle paylaşacak.

Kavga çıkaran kişilikler nelerdir? Bu kişilikleri tanımak mümkün müdür? Kavga çıkaran kişilikler nelerle beslenir? Nasıl beslenir? Bunların zemini nedir? Çocukluk döneminden itibaren baş gösterir mi? Yetiştirme hatalarının rolü var mıdır? Kavga çıkaran kişilikler öğrenme yoluyla da ortaya çıkabilir mi? Hayat başarıları nasıldır kavga çıkaran kişiliklerin? Kavga çıkaran kişiliklerin yöneticisi olduğu iş yerlerinde çalışan kişiler nelerle yüz yüze gelirler?

Psikiyatri dünyasının tanınan siması Prof. Nevzat Tarhan Kavga Çıkaran Kişilikler konusunda önemli tespitlerde bulanacak. ÜLKE TV'de canlı olarak yayınlanan 'İyi Bak Kendine' de Tarhan bu kişiliklerle yaşayan aile çevresinin nasıl davranacağı konusunda önemli ipuçları verecek.

Narsisistik kişilik, paranoid kişilik, oyuncu kişilik, baskıcı kişilik gibi kişiliklerin nasıl oluştuğu, farkındalık duygusunun olup olmadığı, tedaviye uyumlarının nasıl olduğu, hangi konularda risk altında oldukları ve hangi mesleklerde başarılı oldukları gibi konular gündeme gelecek.

Çağımız insanın yaşadığı ruhsal sorunların çözümünde Psikiyatri Biliminin neler sunduğunu tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan anlatacak ve seyirci sorularını cevaplandıracak. Ülke TV'de günümüz insanının sorunlarına uzman yaklaşımlarla çözüm arayışları getiren program İYİ BAK KENDİNE bu akşam saat 23.30'da.

Uğur Canbolat'ın sunumuyla ekrana gelen 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı olan İyi Bak Kendine' hastalıklarına çare arayan psikiyatri hastalarının ve bilimin sağlığa getirdiği avantajları öğrenmek isteyenlerin kaçırmaması gereken bir program.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al