Katar Başbakan Yardımcısı Üsküdar Üniversitesi'nde

Katar Başbakan Yardımcısı Üsküdar Üniversitesini ziyaret etti.

Katar Başbakan Yardımcısı Üsküdar Üniversitesi'nde

Katar Başbakan Yardımcısı, Devlet Bakanı Dr. Hamed bin Abdulaziz el-Kavari, Üsküdar Üniversitesini ziyaret ederek, üniversitenin senato toplantısına katıldı. Kavari gündeme ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.

Katar Başbakan Yardımcısı, Devlet Bakanı Dr. Hamed bin Abdulaziz el-Kavari ve eşi Zeynep Al Badrawi Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Kavari ve eşini Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Zelka, Prof. Dr. Muhsin Konuk ve Prof. Dr. Sevil Atasoy kapıda karşıladı.

Bir süre sohbet eden Kavari ve beraberindekiler daha sonra Üniversite Senato üyeleriyle bir araya geldi.

Dünyada çok sayıda üniversiteyle iletişim halinde olduğunu, birçok akademisyen tanıdığını anlatan Kavari, Üsküdar Üniversitesi’nin kendisi için apayrı bir yeri olduğunu kaydetti. Kavari şunları söyledi.

Başbakan Yardımcısı Kavari: Üsküdar Üniversitesi benim için apayrı

"Üsküdar Üniversitesi 6 yıl gibi kısa bir sürede 16 bin öğrenci sayısına ulaşmış, bu çok önemli ve büyük bir başarı. Birçok üniversiteden hoca arkadaşlarım var ancak İstanbul'un ve sizin yeriniz bizim için apayrı. Bu üniversitenin hocaları ve öğrencileriyle bir arada olmaktan mutluluk duydum." Dedi.

Üniversite ve çalışmalara ilişkin senato üyelerinden bilgi alan Kavari burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

Bakan Kavari : “Trump’un Kudüs kararından biz sorumluyuz”

İlk olarak ABD Başkanı Donald Trump’un, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını eleştiren Kavari özeleştiri yaptı ve bu sonuçlardan biz sorumluyuz ifadelerini kullandı. Kavari şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bir problem var ve siz bu problemin ehemmiyetini bilmiyorsanız, başkası sizin derdinizi çekmez. Bugüne kadar hiçbir ABD başkanı bu riski alamadı. Neden? Trump aldı çünkü Arapların içinde bulunduğu durum, Arapların ulaştığı nokta onlara bu cesareti, bu kararı almalarına müsaade etti. Bu karar aslında birçok adımın sonucu, tek başına bir karar olarak okunmamalıdır. Araplar ne kadar dağınık olsa da onlarda bir ruh, güç, dirilik vardı ancak Arabistan ile bu dağıldı. Bu dağılmayla bu gücü kaybetti.”

Kavari: “Fahrettin Paşa olayı bir algı operasyonudur”

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed’in Medine Müdafaası kahramanı olarak bilinen Osmanlı Paşası Fahreddin Türkkan'ı 'hırsız' olarak niteleyen bir twitter paylaşımını da değerlendiren Kavari bunun bir algı operasyonu olduğunu belirtti.

“Fahrettin paşa ile çıkarılan olay kasıtlı bir algı operasyonudur. Osmanlı ve Türkiye’nin Arap dünyasındaki algısını etkilemek içindir. Bu konunun takipçisiyim. Yaşanan bu son olay Türkiye’nin ve Katar’ın bu konudaki tarihi sorumluluklarının çok daha fazla olduğunu hissettirdi.”

Kavari, Tarhan'a iki kitabını imzalayarak armağan etti.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın kendi kitaplarını ve üniversitenin simgesi haline gelen "Hisseden Adam Heykeli" ni sunduğu Kavari de kendi kitaplarını Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a takdim etti.

Katarlı Bakan Kavari ve eşi daha sonra Üsküdar Üniversitesi’nin laboratuvarlarını gezerek yetkililerden ilgililerden bilgi aldı.

Katarlı bakana öğrencilerin ilgisi de yoğun oldu. Öğrenciler başbakan yardımcısı Kavari’yi alkışlarla uğurladı.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)
 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi, 2021-2022 Akademik Yılı mezuniyet töreniyle 9’uncu dönem mezunlarını uğurladı.
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in İskenderun Kaymakamlığı’na atanm
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi ailesine katılan 5 bin 138 yeni Üsküdarlıya ve aileler
  • Oyuncu Buse Varol Tektaş, üniversiteli oldu. Şarkıcı, sunucu, oyuncu Alişan’ın eşi olan Buse Varol Tektaş, Üsküdar Üniversitesi Felsefe bölümünü %50 b
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Üsküdar Üniversitesi öğrencisi 4. Sınıf öğrencisi Merve Ceren Kılıç’tan gurur verici bir başarı daha.
  • Randevu Al