Kardeşim bunu kabullenemiyor

Kardeşim bunu kabullenemiyor

Kardeşim bunu kabullenemiyorRumuz Kırsal- Selamlar. 2 yıl önce evlenmiş kız kardeşimde vajinusmus sorunu var. 2 yıldır evli olmasına rağmen eşiyle daha yeni yeni ilişkiye girebiliyor. Buna rağmen hamile kalmış. Kardeşim tam bir ilişki gerçekleşmemiş olmasına karşın bunun nasıl olduğunu anlayamıyorum diyerek kabullenemiyor. Zevk alarak yaşayamadığım bir birleşmeden çocuk olur mu gibi görüşleri savunuyor. Bu konuda neler önerir siniz?

- Hamilelik orgazmla ilgili değildir. Tam bir birleşme gerçekleşmedi demekle ne kastettiğinizi anlayamadım ama belli ki hamile kalabilecek kadar bir birleşme gerçekleşmiş. Sağlıklı cinsel yaşam için vajinismus sorununuzu bir psikiyatrist yada bu konuda uzman bir terapistle çözebilirsiniz. Vajinismus daha çok geçmişte yaşanmış cinsel travma sonucu görülen bir cinsel rahatsızlıktır. Kökeni ruhsaldır. Kısa süreli bir terapi ile sorun tamamen çözülecektir. Sorununuz ortadan kalkınca sizde kendinizi daha sağlıklı ve mutlu hissedeceksiniz.

 

Geçenlerde bir gazete vajina estetiği gibi bir şey okudum. Bu ne demektir bu konu hakkında sizden bilgi almak istiyorum. Ben 31 yaşındayım, bir doğum yaptım. Vajinamın genişlemesinden dolayı moralim çok bozuk. Dış görüntüsünün bozulmuş olmasından da çok rahatsız oluyorum. Benim bu halim psikolojik bir durum mudur?

- Doğum veya ameliyat gibi durumlar bazen vajina veya dış genital organların dejormasyonuna sebep olabilir. Estetik cerrahlar bu konuda yardım edebilirler. Cinsel yaşamda kişiyi bedeniyle ilgili memnuniyetsizlikler olumsuz etkileyebilir. Uzmanın cevapları, ameliyat sonrası beklentileriniz karşılayacak ise böyle bir ameliyat sizin daha sağlıklı bir şekilde cinselliği yaşamanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte estetik güzellik her şey değildir. Dünyaya bir canlı getirme deneyimi kazanmış olduğunuzu unutmayın. Belki de ikinci doğumu düşüneceksiniz. Eşinizle bu duygunuzu paylaşın ve gerekiyorsa yardım alın.

 

Didem Balıkesir- Merhabalar. Ben 24 yaşında bir okuyucunuzum. Şu anda evlilik hazırlığı içindeyim . Nişanlımla fırsat bulduğumuzda yaşadığım cinsel deneyimler sırasında orgazm olamıyorum. Vajinal birleşme sırasında büyük zevk alıyorum. Sıkıntım sadece boşalamamış olmak. Bu durum evliliğim sırasında devam eder mi?

- Cinsellik hem fizyolojik hem psikolojik kaynaklı bir durumdur. Evlilik öncesi cinsel deneyim yaşarken toplumun beklentilerini ve bu beklentilerin bizler üzerindeki etkilerini ayrı tutmamız mümkün değildir. Yaşadığımız toplum çoğunlukla evlilikle birlikte yaşanan cinselliği kabul eder. Bu nedenle sizin bu tür kurallara bakış açınızı gözden geçirmenizi öneririm. Evliliğinizle birlikle üzerinizde hissettiğiniz baskının ortadan kalkmasıyla tahmin ediyorum ki orgazm sorununuzda düzelecek, sağlıklı bir cinsel yaşam içinde bulunacaksınız. Eğer sorununuz daha sonrada devam ederse bir uzmana danışmanız en doğrusu olacaktır.

 

Hülya Bolu- 18 yaşındayım öğrenciyim. Her gün mastürbasyon yapıyorum klitoristen çok zevk alıyorum ve boşalıyorum. Mastürbasyon bağımlılık yapar mı, daha sonra evlilik yaşantımda sorun oluşturur mu?

- Mastürbasyon belli ölçülerde sağlıklı cinsel yaşamı etkilemez. Orgazm iki boyutta değerlendirilir. Klitoris orgazmı ve vajinal orgazm. Mastürbasyon dış genital organların uyarılmasıyla gerçekleşir. Vajinal organzm için iç genital organın da uyarılması gerekir. Sağlıklı cinsel yaşamda her ikisi de birlikte yaşanacaktır. Aşırıya kaçmadan mastürbasyon yapabilirsiniz. Ve unutmayın ki beden ve ruh birlikteliğinizle birlikte beraberlikleriniz sürekli ve tatmin edici boyutta olacaktır.

 

Rumuz gizli- Selamlar. Ben 11 aylık evli 22 yaşında bir bayanım. Eşim benden tam 9 yaş büyük. Birbirimize karşı duygusal ve cinsel yakınlığımız bir hafta öncesine kadar çok iyi idi. Eşimi geçen hafta ben yatarken erotik film seyrederken mastürbasyon yaparken gördüm. Ben çalışan bir bayanım. Hafta 3 kez beraber oluyoruz. Cinsel yaşantımızda bir sorun olmamasına rağmen bu şekilde onu görmem beni alt üst etti. Ona karşı bütün güvenimi kaybettim.Ben içerde uyurken neden yanıma gelmeyip masturbasyon yapmasını hazmedemiyorum. Evliliğimin zarar görmesine de razı olamıyorum. Bana bir çıkış yolu gösterir misiniz?

- Bu duygunuzu eşinizle paylaşmanızı ve kızgınlığınızı, kırgınlığınızı ifade etmelisiniz. Bu ifadeleri kullanırken kırıcı olmamaya, yargılayıcı olmamaya dikkat edin. Evlilik yaşamınızda önemli ve hassas bir problemi çözmeye çalıştığınızı unutmayın. Alacağınız cevabın sizi tatmin edeceğinden eminim.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Vajinismus ( Vaginismus ) ; vajina girişini çevreleyen kasların istem dışı kasılması sonucunda cinsel birleşmeyi ağrılı ve/veya imkansız hale getirmes
  • Whatsapp'ta kullandığınız ikonlar cinsel yaşantınızı açığa çıkarıyor.
  • Vajinismus, vajinal giriş düşüncesi veya girişimi karşısında gösterilen, istem dışı, bedensel ve ruhsal tepkiler olarak tanımlanır...
  • Yoğun iş hayatı, ekonomik sıkıntılar cinsel hayatınızı vurmasın!
  • Çocuklarda cinsel gelişimin aşamaları nelerdir? Çocuklarda cinsel gelişim, önem sırasına göre sıralanabilecek birçok etkenle belirlenir.
  • Evlilikte ideal eşi arayanlar ya da ideal eşini bulamadığını düşünenler üzülmeyin. Uzmanlara göre evlilikte her açıdan denk ve uyumlu eş bulunmasını b
  • Randevu Al