Karaciğerini bağışladığı kadınla evlendi

ABD'de bir adam, karaciğerini bağışladığı kadınla evlendi.

Karaciğerini bağışladığı kadınla evlendi

ABD'de bir adam, karaciğerini bağışlayarak hayatını kurtardığı genç kadınla evlendi.

ABD'nin Chicago şehrinde yaşayan Christopher Dempsey ve karaciğerini verdiği Heather Krueger, ameliyattan yaklaşık iki yıl sonra hayatlarını birleştirdi.

Çiftin aşk öyküsü, 38 yaşındaki eski deniz piyadesi Dempsey'nin birkaç yıl önce yeni iş yerindeki bir arkadaşından, kuzeninin acilen karaciğer nakline ihtiyacı olduğunu duymasıyla başladı.

BBC'ye konuşan Dempsey, "Kendi kendime, böyle bir durumda kalsam birinin bana veya aileme yardım etmesini isteyeceğimi düşündüm" dedi.

Krueger, iki yıldır dördüncü seviyedeki karaciğer hastalığıyla mücadele ediyordu. Doktorlar iki ay daha nakil olmaması durumunda Krueger'ın hayatta kalma ihtimalinin yüzde 50 olduğunu söylüyordu.

Şu anda 27 yaşında olan Krueger'ın ailesi ise, karaciğerini bağışlayabilecek birini bulmak için yarışa girmişti. Oysa 119 binden fazla hastanın karaciğer nakli için beklediği ülkede bu, çok zordu.

Dempsey, Krueger'ı arayarak 2015'in Şubat ayında ona karaciğerinin yarısını bağışlayabileceği haberini verdi. Genç adam, çok sonraları genç kadın ve annesinin haberi duyduğunda sevinçten gözyaşlarına boğulduğunu anlatacaktı.

Dempsey, kısa süre sonra Krueger'la bir öğlen yemeği için buluştuğunda  ki hesabı kendisi ödemişti. Çiftin hikayeleri kesişmiş oldu.

Nakil yaklaşırken, ikili ve Dempsey'nin motosiklet kulübündeki arkadaşları kendilerini bir bağış kampanyasında buldular.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Capgras Sendromu, sahtekarlık sendromu veya Capgras sanrısı olarak da biliniyor.
  • Bazı insanların özgüven eksikliği ya da geçmişte yaşadığı güven sarsıcı ilişkiler nedeniyle diğer insanlarla kurduğu ilişkilerde duygusunu paylaşmakta
  • Evde bakım h.izmeti, bireylerin daha mutlu olmasını sağlıyor
  • Pandeminin getirdiği gündem yoğunluğu ile birlikte kendilerini her şeyi bilen olarak ortaya koyan kişilerle sürekli karşılaşma durumu ortaya çıktı.
  • Anksiyete (kaygı) Bozukluğu Nedir? Anksiyete (kaygı) Bozukluğu Belirtileri Nelerdir= Anksiyete (kaygı) Bozukluğu tedavisi Nasıl Yapılır? Anksiyete (k
  • Sevginin de dili var. Çok basit davranışlarla evliliğinizi kalıcı, mutlu ve daha huzurlu kılabilirsiniz. Rektör Tarhan sevgi dilinin sırlarını anlatıy
  • Randevu Al