Karaciğerini bağışladığı kadınla evlendi

ABD'de bir adam, karaciğerini bağışladığı kadınla evlendi.

Karaciğerini bağışladığı kadınla evlendi
Paylaş:

ABD'de bir adam, karaciğerini bağışlayarak hayatını kurtardığı genç kadınla evlendi.

ABD'nin Chicago şehrinde yaşayan Christopher Dempsey ve karaciğerini verdiği Heather Krueger, ameliyattan yaklaşık iki yıl sonra hayatlarını birleştirdi.

Çiftin aşk öyküsü, 38 yaşındaki eski deniz piyadesi Dempsey'nin birkaç yıl önce yeni iş yerindeki bir arkadaşından, kuzeninin acilen karaciğer nakline ihtiyacı olduğunu duymasıyla başladı.

BBC'ye konuşan Dempsey, "Kendi kendime, böyle bir durumda kalsam birinin bana veya aileme yardım etmesini isteyeceğimi düşündüm" dedi.

Krueger, iki yıldır dördüncü seviyedeki karaciğer hastalığıyla mücadele ediyordu. Doktorlar iki ay daha nakil olmaması durumunda Krueger'ın hayatta kalma ihtimalinin yüzde 50 olduğunu söylüyordu.

Şu anda 27 yaşında olan Krueger'ın ailesi ise, karaciğerini bağışlayabilecek birini bulmak için yarışa girmişti. Oysa 119 binden fazla hastanın karaciğer nakli için beklediği ülkede bu, çok zordu.

Dempsey, Krueger'ı arayarak 2015'in Şubat ayında ona karaciğerinin yarısını bağışlayabileceği haberini verdi. Genç adam, çok sonraları genç kadın ve annesinin haberi duyduğunda sevinçten gözyaşlarına boğulduğunu anlatacaktı.

Dempsey, kısa süre sonra Krueger'la bir öğlen yemeği için buluştuğunda  ki hesabı kendisi ödemişti. Çiftin hikayeleri kesişmiş oldu.

Nakil yaklaşırken, ikili ve Dempsey'nin motosiklet kulübündeki arkadaşları kendilerini bir bağış kampanyasında buldular.

HÜRRİYETBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: