Kanseri yenmesini sağlayan ilik bağışçısı ile buluştu

"Bir insanın hayatının kurtulmasına aracı olduğum için mutluyum." Bu cümle, Alman Camilla Condula'ya ait.

Kanseri yenmesini sağlayan ilik bağışçısı ile buluştu

Condula 4 yıl önce bağışladığı kök hücre ile Antalya'da yaşayan 17 yaşındaki Merve Çiçek'in hayatta kalmasını sağladı.

Antalya'da yaşayan 17 yaşındaki Merve Çiçek, 4 yıl önce ilik kanserini yenmesini sağlayan kök hücre bağışçısı Alman Camilla Condula ile Berlin'deki buluşmasında minnettarlığını ifade etti.

Alman Kemik İliği Bankasının 25. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Almanya'ya giden Çiçek, bağışçısı Condula ile bir araya geldi.

"DİĞER HASTALAR İÇİN BAĞIŞÇI SAYISININ ARTMASINI İSTİYORUM"

Condula'ya sarılarak teşekkür eden Çiçek, 8 yıl önce yakalandığı ilik kanserini yenmesini sağlayan kök hücrenin Almanya'dan geldiğini belirterek, "Bağış sayesinde hayata yeniden 'Merhaba' dedim. Hastalıktan kurtulduğum için çok mutluyum. Camilla'ya teşekkür ediyorum. Diğer hastalar için bağışçı sayısının artmasını istiyorum" dedi.

Çiçek, "ailesinden biri" olarak nitelediği Condula'yı Türkiye'ye davet etti.

"KARŞIMDA SAĞLIKLI BİR GENÇ KIZ GÖRMEK BENİ ÇOK SEVİNDİRDİ"

Camilla Condula ise bir insanın hayatının kurtulmasına aracı olduğu için mutluluğunu ifade ederek, "Merve ile tanışmak beni çok duygulandırdı. Karşımda sağlıklı ve dinç bir kız çocuğu görmek beni hem çok sevindirdi hem de gururlandırdı" diye konuştu.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Kişi neden soğuk görünür? Bunu isteyerek mi yapar? Bu nitelemede bulunmaya bizi ne sürükler? Soğuk görünüm altında yatan nedenler neler?
  • Covid-19 salgını ile birlikte dijital sağlık okuryazarlığının gündeme geldiğini vurgulayan uzmanlar, gerek bilgi algılanmasında gerekse dijital ortaml
  • Neden maraton koşucuları daha iyi CEO oluyorlar?
  • Çok kabus görenler aslında şanslıymış! Gece kabus görmek, gündüz korkularla başa çıkmakta faydalı olabilir.
  • Başınıza ağrı mı saplandı, kaslarınızda gerilme mi var, sinirleriniz mi bozuldu, sindirim sıkıntısı mı çekiyorsunuz, yorgun mu hissediyorsunuz? Doğru
  • Yasın Beş Evresi Teorisi Nedir? 'Yasın beş evresi teorisi' nasıl gelişti, hangi alanlara uyarlandı? İnkâr, öfke, pazarlık, depresyon ve kabullenme...
  • Randevu Al