Kanseri köpeği teşhis etti

37 yaşındaki Lisa Johnson, 10 yaşındaki köpeğinin birden tuhaf davranmaya başladığını fark etti ve…

Kanseri köpeği teşhis etti
Paylaş:

Ne zaman ayağa kalksa havlamaya başlayan ve yanından hiç ayrılmayan köpeğinin tavırları genç kadının şüphesini çekti.

Johnson, bunun üzerine bir check up ve kanser taraması yaptırmaya karar verdi. Tarama sonucunda ise sağ memesinde bir kitle fark edildi.

DAHA ÖNCE HAMİLELİĞİNDE DE BENZER TEPKİLER VERMİŞTİ

Genç kadın köpeğinin daha önce de tuhaf davranışlar içine girdiğini anlattı: "Daha önce 3 çocuğuma hamile kaldığımda da böyle değişik davranışlar sergilemişti. Kulağa inanması güç geliyor ama gerçekten böyle. Normalde özgürlüğüne düşkün bir köpektir ama bu dönemde yanımda hiç ayrılmadı. Her yere benimle geldi. Mutfakta yanımdan ayrılmıyor, yatağa girdiğimde benimle uyumak istiyordu. Daha önce de bana karşı çok koruyucu davrandığında hamileydim. Sonraki iki çocuğumda da aynısını yaptı. Her hamileliğimi de yaklaşık dördüncü haftada fark etmişti. Ama bu sefer hamile olmadığımı biliyordum ve neden böyle davrandığını ilk başta anlayamamıştım. 1 ay boyunca böyle davranınca eşime check-up yaptırmak istediğimi söyledim. Mememde bir kitle bulunduğunda ise inanamadım."

Johnson, koku alma duyuları insanlardan çok daha gelişmiş olan köpeğinin nefesindeki değişimleri fark ederek hastalığını anladığını düşünüyor. 2 yıl boyunca tedavi gören genç kadın kemoterapi ve radyoterapinin sonucunda sağlığına kavuştu.

DAILY NEWSBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: