Kanserden sanat sevgisiyle kurtuldu

Antalya'da 23 yaşında yakalandığı lösemi hastalığından kardeşinden alınan iliğin nakledilmesiyle kurtulan Volkan Akgül, tedavi sürecinde doktorunun tavsiyesiyle fotoğraf çekmeye başladı. Kanserden sanat sevgisiyle kurtuldu.

Kanserden sanat sevgisiyle kurtuldu

Antalya'da 23 yaşında yakalandığı lösemi hastalığından kardeşinden alınan iliğin nakledilmesiyle kurtulan Volkan Akgül, tedavi sürecinde doktorunun tavsiyesiyle fotoğraf çekmeye başladı. Kanserden sanat sevgisiyle kurtuldu.

Tedavisi 2 yıl önce tamamlanan Akgül, fotoğraf sanatında elde ettiği başarılarla da adından söz ettiriyor. 31 yaşındaki Volkan Akgül, 8 yıl önce İstanbul’da günlük bir gazetede foto muhabiri olarak çalıştığı sırada yakalandığı lösemi hastalığının pençesinden, kardeşinden alınan iliğin nakledilmesiyle kurtuldu. Tedavi sürecinde doktoru Prof.Dr. Yener Koç’un tavsiyesi ile dikkatini dağıtmak için doğa fotoğrafları çekmeye başlayan Akgül, aldığı birinciliklerin yanı sıra, gazete ve dergilerde köşe yazmaya başladı.

DEPRESYONDAN KOLAYCA KURTULABİLİRSİNİZ

KARDEŞİMDEN ALINAN İLİKLE KURTULDUM Hastalığa yakalandıktan sonra 2-3 yıl ayakta tedavi gördüğünü anlatan Volkan Akgül, 25 yaşında ciddi bir kanama ile hastaneye kaldırıldığını, yüzde 10 yaşama şansı olduğu için hiçbir hastanenin kendisini kabul etmediğini belirtti. 8 hastane dolaştırıldığını aktaran Akgül, şöyle dedi: "En son Antalya’da Prof.Dr. Yener Koç’u tavsiye ettiler. Buraya geldiğimde doktor bey yaşama şansımın yüzde 10 olduğunu, kendi bilgisiyle bu şansın yüzde 25 civarında olduğunu söyledi ve ilik nakli yapmayı kabul etti. 6 yaşındaki kız kardeşimden alınan ilikle operasyonum gerçekleşti. Şimdi sapasağlamım. Doktorum aklımı meşgul edeceğim bir uğraşım olması gerektiğini söyledi. Ben de kendimi fotoğrafçılığa verdim. Kendimi bu işe biraz fazla kaptırmışım. İki kez Türkiye birinciliğim oldu. 2007’de National Geographic’den doğa fotoğrafı dalında birincilik kazandım. Onun dışında dergi ve gazetelerde fotoğraf köşeleri yazmaya başladım. Daha sonra diğer hasta arkadaşların da savaşı kazanabileceğini göstermek için sergi açmaya başladım. Fotoğraf hayata tutunmamı sağladı." Medical Park Hastanesi Kemik İliği Nakli Direktörü ve Avrupa Birliği İlik Nakli Müfettişi olan Prof. Dr. Yener Koç ise "Volkan artık eski hastamız sayılır. Onun hastalığı birkaç hafta içinde insanı öldürebilecek düzeyde olan ’kronik lösemi’ iken ’akut lösemi’ye çevirdi. Volkan risklerin farkındaydı. Biz de zor bir ilik nakli gerçekleştirdik. Nakil sırasında da tedavi çok zorlu geçti. 4 senedir hastalığı takip ediyoruz. İlk tanıştığımız zaman eşi hamileydi. Çocuğunu görememekten korkuyordu. Şu an çocuğunu bize getiriyor, birlikte eğleniyoruz. Volkan’ın başarı hikayesi diğer hastalara da umut veriyor" diye konuştu. Volkan Akgül, her yıl olduğu gibi bu yıl da tedavisinin tamamlandığı Antalya Medical Park Hastanesi’nde fotoğraflarını sergiliyor. DHA
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Hayatın deneyleri ve darbeleri bazılarımızı olgunlaştırır, bazılarımızı imha eder. Herkes iki yoldan birini seçmek zorundadır. Ya olgunlaşacağız ya da
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Randevu Al