Kanser olduğunu hamileyken öğrendi ve...

Kanadalı model çocuğunu doğurmak uğruna ölümü göze aldı!

Kanser olduğunu hamileyken öğrendi ve...
Paylaş:

Elizaveta Bulokhova diş ağrısı şikayetiyle doktora gitti ve kanser olduğu ortaya çıktı. Doktorlar, o sırada hamile olan Bulokhova'nın kemoterapi tedavisi alabilmesi için bebeği aldırması gerektiğini söylerler.

Eşi Troubetskoi ile 24 yaşındaki Letonyalı doğumlu Kanadalı model, Elizaveta Bulokhova zor bir karar verme aşamasına gelmişlerdir. Kemoterapiye başlamadan önce çocuğun aldırılması gerektiğini öneren ve aksi takdirde bunun hayati bir tehlike yaratabileceğini söyleyen doktorlara kulakların tıkayan Elizaveta, kanserin hızla yayılmasına karşın yine de direnir. Bulokhova, karnındaki bebeğinin çok aktif olduğunu, onu çok sevdiğini ve sürekli onunla konuşmak istediğini söylemektedir.

Bebeğini aldırmak konusunda ise şöyle düşünür: "Kader bana ne getirirse onu kabul edeceğim. Bebeğim eğer doğacaksa, zaten doğacak..."

Çenesine yayılan kanserli hücreler sebebiyle, Elizaveta geçirdiği bir ameliyat sonrası çenesinin 95% ‘ni aldırmak zorunda kaldı. Yapılan tetkikler sonucunda sezaryen gerçekleştirilebileceği görülür ve normal doğum sürecinden 10 hafta önce bebek Valentin bu yöntemle dünyaya gelir.Çocuğunu sağlıklı bir şekilde doğurduktan sonra kemoterapiye başlayan Elizaveta, şu an ise iyileşme sürecinde ve ailesi birlikte mutlu bir yaşam sürüyor.

HÜRRİYETBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: