Deprem Travma Psikolojisi

'Kalori yakarak' bütçe azaltılacak

SGK uygulayacağı ‘Yaşam İçin Kalori, Sağlık İçin Koşu’ projesi sayesinde devletin sağlık için harcadığı bütçenin azaltılmasını hedefliyor.

'Kalori yakarak' bütçe azaltılacak

SGK uygulayacağı ‘Yaşam İçin Kalori, Sağlık İçin Koşu’ projesi sayesinde devletin sağlık için harcadığı bütçenin azaltılmasını hedefliyor.

kalpkaloriTürkiye’de malnütrisyonun önlenmesi ve toplumsal bilinç oluşturulması amacıyla SGK ve Abbott Nütrisyon’un Ankara’da düzenlediği ortak çalışma sona erdi. ABD’de olduğu gibi hastaların kısa sürede iyileşmesine devletin sağlık harcamalarını en az düzeye indirmesi için alınacak önlemler görüşüldü. Çalıştaya ev sahipliği yapan SGK Başkanı Yadigar Gökalp “Sağlıksız beslenen hastalarımızın iyileşme sürelerinin uzadığı içim normal hayatlarına geri dönüşleri de haliyle gecikmektedir. Bunun sonucunda sağlık harcamalarında çok büyük kaynak kayıpları görülmektedir’’ dedi. SGK ve Abbott’un projesinin ikinci adım olan “Yaşam İçin Kalori Sağlık için Koşu” Ekim 2014’te Şanlıurfa’da yapılacak. MİLLİYET  
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al