KALBİNİN SESİNİ DUYAN ADAM

DHA

Hem kalp atışlarını hem de gözlerinin her hareketini duyan bir hasta, mucize bir ameliyatla kurtuldu.

 


İngiltere’de hem kalp atışlarını hem de gözlerinin her hareketini duyan bir hasta, son altı yıldır yaşadığı işkence gibi hayattan mucize bir ameliyatla kurtuldu.

Daily Mail’in haberine göre, Oxfordshire kentine bağlı Charlton’da yaşayan 57 yaşındaki Stephen Mabbut yaklaşık altı yıl önce birden kendi kalp atışlarını duymaya başladı.

Ayrıca gözlerini her hareket ettirdiğinde kulağına zımpara sürtünmesine benzer bir ses duyan Mabbut’un hayatı bir anda cehenneme döndü.

Kulağında meydana gelen yüksek sesler nedeniyle sürekli başı ağrıyan ve başı dönen Stephen Mabbut’a altı yıl boyunca uygulanan kulak damlası ve antibiyotik gibi tedaviler hiçbir sonuç vermedi.

Mabbut’un kaderi Birmingham Kulak Kliniği’nde yapılan bir muayene ile değişti. Mabbut’un hastalığına sadece 500 binde bir görülen “üst kanal çatlaması sendromu” teşhisi kondu.

Hastalık, kulaktaki yarım daire şeklindeki kanalı örten kemiğin yarım gelişmesinden kaynaklanıyor. Yarım kemiğin zarımsı tabakayı dıştan gelen titreşimlere karşı tam olarak koruyamaması nedeniyle kulak vücuttan kaynaklanan her sesi büyük bir gürültü şeklinde duyuyor.

Doktor Richard Irvin tarafından gerçekleştirilen ameliyatla, yarım daire şeklindeki kemiğin eksik bölümleri kapatıldı. Böylece Mabbut normal insanlar gibi sadece dış seslerini duymaya başladı.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al