KALBİNİN SESİNİ DUYAN ADAM

DHA

Hem kalp atışlarını hem de gözlerinin her hareketini duyan bir hasta, mucize bir ameliyatla kurtuldu.

 


İngiltere’de hem kalp atışlarını hem de gözlerinin her hareketini duyan bir hasta, son altı yıldır yaşadığı işkence gibi hayattan mucize bir ameliyatla kurtuldu.

Daily Mail’in haberine göre, Oxfordshire kentine bağlı Charlton’da yaşayan 57 yaşındaki Stephen Mabbut yaklaşık altı yıl önce birden kendi kalp atışlarını duymaya başladı.

Ayrıca gözlerini her hareket ettirdiğinde kulağına zımpara sürtünmesine benzer bir ses duyan Mabbut’un hayatı bir anda cehenneme döndü.

Kulağında meydana gelen yüksek sesler nedeniyle sürekli başı ağrıyan ve başı dönen Stephen Mabbut’a altı yıl boyunca uygulanan kulak damlası ve antibiyotik gibi tedaviler hiçbir sonuç vermedi.

Mabbut’un kaderi Birmingham Kulak Kliniği’nde yapılan bir muayene ile değişti. Mabbut’un hastalığına sadece 500 binde bir görülen “üst kanal çatlaması sendromu” teşhisi kondu.

Hastalık, kulaktaki yarım daire şeklindeki kanalı örten kemiğin yarım gelişmesinden kaynaklanıyor. Yarım kemiğin zarımsı tabakayı dıştan gelen titreşimlere karşı tam olarak koruyamaması nedeniyle kulak vücuttan kaynaklanan her sesi büyük bir gürültü şeklinde duyuyor.

Doktor Richard Irvin tarafından gerçekleştirilen ameliyatla, yarım daire şeklindeki kemiğin eksik bölümleri kapatıldı. Böylece Mabbut normal insanlar gibi sadece dış seslerini duymaya başladı.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al